rande zlomene srdce
Zaujímavosti

Recept na dlhý a šťastný vzťah vraj neexistuje, no hádky sú preň veľmi dôležité

Hádky neznamenajú, že je na tom váš vzťah zle.

Nedávny prieskum medzi manželskými pármi v Indii ukázal, že argumentovanie má vplyv na kvalitu vzťahu. 44% respondentov pripísalo časť svojho manželského úspechu argumentácii (konštruktívnej hádke). Hovorili, že taká hádka viac ako raz týždenne pomáha udržať zdravú komunikáciu medzi partnermi.

A to nie je všetko, ďalšie štúdie vykonané viac ako 14 rokov dozadu zistili, že páry, ktoré tvrdili, že sa často a pokojným spôsobom „hádali“ mali pevnejší vzťah. Táto štúdia sledovala 79 manželských párov v Amerike. Podľa párov, ktoré mali pevný vzťah to bolo dôsledkom toho, že o svojich problémoch medzi sebou okamžite a otvorene rozprávali.

Argumentovanie pre zdravý vzťah

Existuje rozdiel medzi hádkou a argumentovaním. Argumentovanie je zdravý spôsob, ako dostať emócie von. Najhoršie je, ak vaše emócie dusíte v sebe. A potom príde k hádke a vykričíte si aj to, čo ste v skutočnosti povedať ani nechceli.

V zdravom vzťahu sú „zdravé hádky“ potrebné. Aj vaše deti (ak už nejaké máte) by mali vidieť, že všetky problémy sa dajú vyriešiť. Napriek miernym nezhodám a odlišným názorom sa dva ľudia môžu stále ľúbiť a rešpektovať jeden druhého. Pokiaľ budete k vášmu pristupovať takto, je viac ako pravdepodobné, že aj vaše dieťa si nájde práve takého partnera, s ktorým sa bude vedieť rozumne porozprávať a vzťahy, ktoré ho stretnú nebudú zánikové.

Vo vzťahu je potrebné, aby mali obaja z partnerov rovnaké podmienky. Nikto by nemal byť dominantný a neustále vyhrávať. Hľadanie spoločného riešenia je tá právna cesta.

Spoločné zvládanie problémov dokonca vzťah upevňuje. Keď s partnerom argumentujete, dozviete sa nielen veľa o tom druhom, ale aj o sebe. Nezabúdajte však na to, že je dôležité, aby boli vaše argumenty konštruktívne a aby ste počúvali aj názory toho druhého.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť