Nezaradené

25 unikátnych jedál z ponuky siete McDonald´s

Prekladanú pizzu (tzv. Calzone) iste množstvo z vás pozná, ale v Taliansku sa rozhodli ju podávať už aj v McDonald-e. Aj keď, pravda, množstvo príchutí na výber nie je. V ponuke je len základná verzia plnená paradajkový dressingom a mozzarelou.

21. Peasant – Portugalsko

518-610x360

V Portugalsku na to šli rázne a nezvolili žiadne varianty burgerov ani nič podobné. Proste nasadili polievku. Polievku zloženú zo šunky, červenej fazule, cestovín (väčšinou kolienka), zeleniny a cesnaku.

22. McPoutine – Kanada

418-610x360

Sme späť v Kanade. Tentokrát sú to pomerne klasické hranolky. Avšak so syrovou omáčkou. Čo viac k tomu dodať?

23. Vegemite – Austrália

318-610x360

Vegemite je austrálska pomazánka. Je tmavohnedá prevažne z kvasnicového extraktu a chuťou pripomína všetkým dobre známy bujón. No, a v austrálskom McDonald-e vám s touto pomazánkou spravia toasty.

24. Kiwi Stick – Francúzsko

264-610x360

Nechápete? Ja tiež nie. Francúzsky McDonald´s totiž urobil masívnu reklamnú kampaň tomuto svojmu produktu. O čo ide? Olúpaný kus kiwi na paličke. Nuž, s dobrou značkou zarobíte všade.

25. Black&Whiteburger – Čína

1102-610x360

Na pohľad nepríjemný, názvom rasistický, a predsa sa dobre predáva. Touto čínskou špecialitou (ktorú následne prebralo Japonsko a pomaličky sa šíri už aj na západ) zakončíme náš rebríček. Tak čo? Dali by ste si nejakú z týchto špecialít?

© Jozef Kotrý

Stránky: 1 2 3

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť