Nezaradené

25 unikátnych jedál z ponuky siete McDonald´s

Keď sa povie McDonald´s, mnoho z vás si možno spomenie na hamburgery, či kuracie nugetky. Táto fastfoodová však prispôsobuje aj svoje lokálne trhy.

Dôkazom môže byť napríklad nedávno publikovaná správa o tom, že pre slovenské prevádzky sa chystá burger s názvom Maestro Oštiepok, ktorého súčasťou podľa spoločnosti nemá byť len obyčajný plátkový syr, ale pravý oštiepok z Liptova.

Screen_Shot_2015-09-28_at_12.55.31_PM

Späť ale k téme. Spoločnosť má po celom svete cez 36 000 reštaurácií. Vyhovieť však japoncovi nemusí byť tak jednoduché, ako vyhovieť američanovi. Preto do svojich ponúk pravidelne umiestňuje jedlá podobné krajovým špecialitám. Tu je 25 najzaujímavejších z nich:

1. McToast – Taliansko

toast-610x360

Vlastne ide len o obrátenú hamburgerovú žemľu plnenú šunkou a syrom.

2. Veg Pizza McPuff – India

2418-610x360

Nadýchané pizza cesto plnené vegetariánskou zmesou podobnou boloňskej omáčke.

3. McLobster – Kanada

2318-610x360

Ide o kombináciu hot-dogu a burgeru. Obsahuje homárie mäso, zeler, cibuľu, šalát a majonézu… a na pohľad nepôsobí najkrajšie.

4. Taro Pie – Čína

2218-610x360

Krásny na pohľad, že? Svojim spôsobom sa jedná o variáciu známej pochúťky s názvom pie (koláč, ktorý môžete poznať z množstva amerických seriálov), no plnená nie je jablkami, ale omáčkou z plodov ázijskej rastliny zvanej Kolokázia jedlá

5. Ovomaltine McFlurry – Brazília

2120-610x360

McFlurry – obľúbený koktejlový nápoj z McDonald-u sa dá kombinovať v množstve príchutí (ostatne uvidíteneskôr). Túto brazílsku variantu s príchuťou Ovomaltine (Švajčiarsky národný nápoj. Ide o instantný nápoj podobný nášmu granku, do ktorého sa však už v základe zvykne pridávať aj slad a med) si obľúbili aj v niektorých európsykch krajinách, ako Švajčiarsko, Španielsko či Portugalsko.

6. McCurry Pan – India

맥커리

Čo by to bolo za národné variácie, keby v nich chýbalo kari do Indie. Podľa starej receptúry sa vyrobí náplň poriadne „prešpikovaná“ kari korením, a tá sa zapečie do kusu chleba.

7. McNurnburger – Nemecko

1918-610x360

Kam len nemeckí spoluobčania nedajú svoje slávne klobásky? Nuž, u hamburgerov odpoveď nehľadajte. Je to jednoduché. Do veľkej žemle sa dá niekoľko klobások, celé sa pokryjú omáčkou z niekoľkých druhov horčíc a podľa reštaurácie sa pridá buď syr alebo slanina. Pre návštevníkov Oktoberfest-u lahôdka, ale pre zástancov zdravého životného štýlu…

8. Mashed Potato Burger – Čína

1818-610x360

„Chceš mužnejší burger? Pridaj zemiakovú kašu.“ Tak znelo v roku 2012 heslo reklamnej kampane čínskej pobočky McDonald´s. Čo tým básnik chcel povedať, mi nie je jasné, no jasná je receptúra. V podstate boli do klasického hamburgeru s hovädzím mäsom pridané drtené zemiaky.

9. Bubblegum-Squash McFlurry – Austrália

1718-610x360

V Austrálii celkom zaujímavo zmiešali v ich nápoji príchuť žuvačiek a marshmallow. Aj keď ide o celkom zaujímavú príchuť, nikde inde vo svete sa neuchytila.

10. Prosperity burger – Malajzia

mcdonalds-double-prosperity-burgerjpg

Zaujímajú vás ďalšie? … Prejdite na stranu >> 2 <<

Stránky: 1 2 3

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť