modre oci
Nezaradené

25 unikátnych jedál z ponuky siete McDonald´s

Na oslavu čínskeho nového roku bol v Malajzii predstavený burger s názvom Prosperity, ktorý mal oslavovať práve hojnosť. V rámci reklamnej kampane ho prezentovalo množstvo celebrít, a tak sa predával a predáva veľmi dobre. Predáva sa v kuracej a hovädzej variante a obsahuje hneď dva plátky mäsa, cibuľu a dresing.

11. Špenátové a parmezánové nugetky – Taliansko

1518-610x360

S kuraťom to nešlo, tak to skúsime zdravšie. Povedali si v Taliansku a začali vyrábať obľúbené nugetky zo syru parmezán a špenátu. Deti na to asi veľmi neberú, ale na vegetariánov je to dobrý marketingový ťah.

12. Vyprážané ementálové tyčinky s brusnicovou omáčkou – Rakúsko

1419-610x360

Pre tento produkt sa bohužiaľ neuchytilo žiadne zvučné MC meno, ale dôležitejšie je, že pre ochutnávku nemusíte chodiť ďaleko. Sú to ementálové tyčinky, ktoré si namáčate v brusnicovej omáčke. Sladko-slaná kombinácia v podaní fast-foodu.

13. McBeer – Európa

1318-610x360

No, hádajte v akej krajine sa asi toto uchytilo najviac. Kuriózne sa do Českej Republiky dostalo len v pár vyvolených prevádzkach, po čom bolo stiahnuté (údajne podľa firmy podnecovalo u detí s obľubou McDonald-u konzumáciu a obľubu alkoholu). Muselo sa tak samozrejme uchytiť v Nemecku. Nájdete ho však aj vo Švajčiarsku, Holandsku, Rakúsku a v menších množstvách aj v iných krajinách Európy.

14. Spam – Hawai

1220-610x360

Nebudem to nejako rozoberať. Jednoducho náhražka mäsa (rôzne druhy) s prílohou.

15. McKroket – Benelux

1122-610x360

Pre štáty Beneluxu (Belgicko, Holandsko, Luxembursko) bol vytvorený burger s názvom McKroket. Pokiaľ sa vám zdal zvláštny nápad so zemiakovou kašou, tak tento obsahuje okrem plátku hovädzieho mäsa aj horčičnú omáčku a ragú (obdoba gulášu).

16. Bacon-Potato PIE – Ázijské krajiny

1018-610x360

Opäť sme sa dostali k pochúťke pie. Tentokrát však nie je plnený zvláštnou fialovou omáčkou, ale čisto slanou kombináciou slaniny a zemiakovej kaše, čo neznie zase až tak zle.

17. Filet-O Shrimp Burger – Japonsko

918-610x360

V Japonsku sú na morské plody dá sa povedať dosť uletení. Krevetový burger preto nesmie chýbať. Burger tvorí generálne krevetová zmes, ktorá je pre konzistenciu plátku obalená a vypražená, takže sa môže zdať, že ide o klasický Big Mac. Okrem tohto základu sa v ňom nachádza už len pikantná omáčka a plátok šalátu.

18. Rice McWrap – Čína

818-610x360

Keď v Japonsku morské plody, tak Čína sa nezaobíde bez ryže. Vznikol preto tento pokrm. Nakoľko ryža sa pre svoju konzistenciu zakomponuje do burgeru len pomerne ťažko, vydali sa v Číne cestou tortilly. Jedná sa v podstate len o vylepšený známejší produkt Chicken wrap, ktorý je doplnený o kopček ryže a premenovaný. Nič svetoborné, ale dostačujúce pre vytvorenie skvelej marketingovej kampane s lokálnym pokrmom.

19. Rye vegetarian feast – Fínsko

718-610x360

V Škandinávskej krajine vám nepripravia klasický cheeseburger, ale jeho zdravšiu variantu. Klasická žemľa je nahradená celozrnnou variantou a okrem klasických omáčok si môžete vybrať aj zdravú McFeast variantu, ktorá obsahuje až 20% menej tuku. Taktiež sa využíva špeciálna zmes korenín, ktorá je však prísne utajovaná.

20. Pizzarotto – Taliansko

618-610x360

Posledných 5 kúskov … Prejdite na stranu >> 3 <<

Stránky: 1 2 3

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť