modre oci
Nezaradené

5 bizarných využití exkrementov

Áno, čítate správne pre exkrementy. Pozrite sa na desať veľmi bizarných využití pre výkaly a iné odpadové produkty. 

1. Liečivé využitie kravského moču

Proti čomu, že by mal byť taký kravský moč dobrý ? Nuž podľa výzkumných laboratóriíí v Indii lieči krvný tlak, žalúdočné problémy a pomáha ako prevencia proti rakovine či AIDS.

2. Koprolit

Koprolit je vlastne taký slušný výraz pre skamenené ho*no. Z toho vlastne plynie, že aexkrementy si našli svoje využitie aj v archeológii.

3. Strelný prach

V roku 1862 zverejnil istý profesor z Južnej Karolíny návod na výrobu strelného prachu. Nie však hocijakého, ale strelného prachu z výkalov a moču. Pre prípad, že yb ste si niečo takéto chceli vytvoriť, zmienený návod znie:

Najskôr necháme hromádku ľudských výkalov na slnku uschnúť a zalejeme močom. Takýto návod postupne opakujeme v uzavretej nádobe, pričom odparené kryštáli zo stien nádoby zbierame a po zmiešaní využívame ako strelný prach.

4. Textilný priemysel

Ľudia kedysi (i dnes) využívali k ošetrovaniu kože potrebej k spracovaniu v textilnom priemysle ľudský moč. Koža sa jednoducho vyprala vo vani plnej moču, a takto sa nechala niekoľko dní stáť na slnku. Takto ošetrená koža už bola pekne pripravená k spracovaniu.

5. Antikoncepcia

Staré dokumenty nám odhalili, že staroveký egypťania využívali krokodílí trus zmiešaný s medom. Popravde však, hnoj je alkalická látka, a tak znižovala kyslosť pošvy. To znamenalo, že žena mala naopak VYŠŠIU pravdepodobnosť otehotnieť. Egypťania to však nevedeli.

Toľko teda k niekoľkým využitiam exkrementov. K večeri to síce nie je najkrajší článok, no zaujímavosti sú všade.

Zdroj: http://listverse.com/2014/04/14/10-bizarre-uses-for-excrement-throughout-history/

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť