zubna pasta
Jednohubky, Zaujímavosti

6 perfektných spôsobov, ako využiť zubnú pastu v domácnosti okrem umývania zubov!

Zubná pasta nie je len pre ústnu hygienu, ale môže byť tiež praktickým pomocníkom pri čistení iných predmetov v domácnosti. Okrem čistenia zubov dokáže účinne odstrániť nečistoty, škrabance či oživiť rôzne materiály a povrchy. Pozrime sa na niektoré spôsoby, ako využiť zubnú pastu okrem bežnej dentálnej hygieny, informuje web Thespruce.com.

Ak vám došli čistiace prostriedky do kúpeľne, môžete sa spoľahnúť na jednu zaujímavú náhradu, ktorou je zubná pasta. Táto bežná vec, ktorú väčšina ľudí má vo svojej kúpeľni, dokáže poskytnúť účinné čistenie pre rôzne povrchy a predmety. A čo je najlepšie, je cenovo ľahko dostupná.

Trocha zubnej pasty na mäkkej handričke môže výrazne zlepšiť vzhľad vašich kúpeľňových zariadení a povrchov. Stačí ju rozotrieť pomocou malých kruhových pohybov na chrómovom umývadle či sprchovom príslušenstve a následne ju zotrieť suchou handričkou. Výsledkom bude lesklý a upravený povrch.

Zubná pasta môže byť užitočná aj pri čistení toalety, najmä keď vám došiel čistič. Stačí jednoducho vytlačiť trochu pasty do záchodovej misy a potom použiť záchodovú kefu na vydrhnutie. Zubná pasta dokáže odstrániť škvrny a zanecháva príjemnú vôňu. Je však dôležité si uvedomiť, že zubná pasta nevydezinfikuje toaletu tak, ako by to urobil bežný čistič, no v prípade núdze môže byť užitočnou alternatívou.

Okrem čistenia kúpeľňových zariadení môže zubná pasta pomôcť aj pri údržbe niektorých spotrebičov, ako sú kulmy alebo žehličky na vlasy. Tieto zariadenia sa často stretávajú s vlasovou kozmetikou a na odstránenie tejto pripálenej špiny môžete jednoducho použiť suchú handričku s trochou zubnej pasty a pripálený povrch pretrieť.

Zubná pasta si poradí so zažratou špinou či škrabancami

Ak sú gumový okraj podrážok tenisiek alebo špičky špinavé, zubná pasta môže byť vaším spoľahlivým spojencom. Stačí naniesť trochu pasty na starú zubnú kefku a dôkladne tenisky vyčistiť. Potom zvyšky pasty a nečistoty utrite vlhkou handričkou.

Na hladkú koženú obuv, lakovanú kožu alebo gumenú obuv, je zubná pasta tiež účinným pomocníkom pri odstraňovaní škrabancov. Stačí naniesť trochu pasty na mäkkú handričku alebo hubku a jemne pracovať na malom kúsku plochy a následne zapracovať zvyšky pasty mäkkou handričkou do škrabancov. Treba si však uvedomiť, že zubná pasta nie je vhodná pre semišovú kožu ani topánky z brúsenej kože.

Ak chcete svoj strieborný šperk zbaviť matnosti alebo obnoviť jeho lesk, zubná pasta je k dispozícii aj v tomto prípade. Stačí naniesť trochu pasty na starú zubnú kefku a dôkladne šperk vyčistiť. Potom šperk opláchnite a trite suchou handričkou, až kým sa nebude lesknúť. Treba si však uvedomiť, že zubnú pastu nikdy nepoužívajte na drahokamy, ako sú perly alebo opály, ktoré môžu byť poškodené jej brúsnou povahou.

Využitie zubnej pasty iným spôsobom, ako je umývanie zubov, môže byť nevšedné, no efektívne. Nezabudnite však vybrať správnu pastu bez prídavkov, aby ste minimalizovali riziko poškodenia povrchov.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť