Nezaradené

7 najšialenejších vojenských cvičení. Tu by ste vojakom byť nechceli

Vojská po celom svete sa snažia naverbovať do svojich radov tých najlepších. Na to slúžia aj špeciálne cvičenia, ktoré oddelia zrno od pliev. Toto je sedmička tých najšialenejších.

1

Cesta do neba (taiwanskí mariňáci)

Taiwanská armáda zvolila cestu fyzickej i psychickej záťaže. To zaručí, že vojak zvládne aj tie natvrdšie bojové podmienky.

“Cesta do neba” je poslednou fázou 9-týždňového intenzívneho tréningového programu, ktorý vyžaduje aby kandidáti zvládli rôzne cvičenia vrátane 45-metrového plazenia sa traťou, ktorá je posiata ostrými kúskami skál a korálov. Počas pomalého plazenia zažívajú vďaka rezným ranám neuveriteľnú bolesť. Všetci , ktorí prechádzajú touto traťou museli byť predtým viac ako 4 dni vkuse bez spánku. To robí túto finálnu fázu ešte ťažšou.
07.TheRoadToheavenTaiwanMarines_thumb
img: via kickassfacts.com

2

Prechádzka ohňom (bieloruské špeciálne jednotky)

Bielorusko je známe najmä ako posledná diktatúra v Európe a kľúčom k jej udržaniu je práve silná armáda. Ministerstvo vnútra zodpovedá za bezpečnostné jednotky krajiny, kde vojaci prechádzajú neuveriteľnými tréningami, ktoré zahŕňajú fyzické testy v nepriaznivých podmienkach.

Testy elitných červených baretov zahŕňajú 10-kilometrový svižný pochod nasledovaný útokom, bojom holými rukami, zdolaním vysokej budovy a predvedením akrobatických schopností. Velitelia im to samozrejme ešte sťažujú. Vyberajú si hlavne nováčikov, ktorých sa snažia vyviesť z miery hádzaním pneumatík či reálnou streľbou.
06.TheFireWalkBelarusianSpecialForces_thumb
img: via kickassfacts.com

3

Koktejl z kobrej krvi (americkí mariňáci)

Stať sa elitným vojakom je v tejto dobe takmer nemožné. Preč sú časy kedy stačilo urobiť pár brušákov alebo zdolať prekážkovú dráhu. Dnes na vás čakajú testy, ktoré preveria vašu kondičku, ale aj mentálny stav.

Napríklad  u amerických mariňákov je bežné piť kobriu krv alebo odhrýzať zubami hlavy kurčatám. Kobrie zlato, 11-dňový tréning, každoročne prebieha v Thajsku a zúčastňuje sa ho až 13-tisíc vojakov armád Spojených štátov, Singapuru, Indonézie, Japonska a Južnej Kórei. Kurz zahŕňa obojživelný boj, humanitárnu pomoc a evakuáciu spojeneckých vojsk, ako aj techniky prežitia v džungli. Vojaci sa naučia ako zabiť kobru a vyskúšajú si ako chutí jej krv, ktorá je plná živín a zúfalej situácii vie zachrániť život.
05.CobraBloodCocktailU.S.Marines_thumb
img: via kickassfacts.com

4

Strela do hrude (ruské špeciálne sily)

Ruské špeciálne sily majú za úlohu eliminovať hrozby domáceho terorizmu či medzinárodných zločincov. To znamená, že musia byť pripravené na každú situáciu, ktorá môže prísť.

Cvičenia obsahujú najodvážnejšie techniky ako napríklad strieľanie vojakom do hrude. Ide o to, aby vedeli čo čakať, keď budú naozaj terčom streľby.

Niektorí skončia postrelení, iní to dostanú len do vesty. Čokoľvek z toho nastane, vždy musia byť pripravení opätovať streľbu rýchlo a presne.
04.ShotToTheChestRussianSpecialForces_thumb
img: via kickassfacts.com

5

Tréning v ľadovej vode (americké jednotky SEALs)

Všetci sme už asi počuli o neslávnych jednotkách SEALs. Sú známe ako jedno z najtajneších a najnebezpečnejších povolaní na svete. Ale čo väčšina z nás netušila je, akým spôsobom sú vojaci v týchto jednotkách trénovaní.

Cvičenci musia zvládnuť extrémne trýznenie známe aj ako tréning v ľadovej vode. Najprv su od hlavy až po päty natretí bahnom, nohy a ruky majú zviazané a podstúpia “test topením”. Musia v ľadovej vode poskakovať 20 minút, vznášať sa 5 minút, plávať do plytkej časti bazéna a otočiť sa bez dotyku s podlahou. Potom musia získať plynovú masku z dna bazénu. Toto šialenstvo sa ani po tomto nekončí. Tréner na cvičencov zaútočí, aby simuloval situáciu, kedy človek, ktorý sa topí, ťahá pod vodu aj svojho záchrancu.
03.ColdwaterTrainingU.S.NavySEALs_thumb
img: via kickassfacts.com

6

Beh bahnom (bristkí kráľovskí mariňáci)

Kráľovskí mariňáci musia zvládnuť 32-týždňový tréning, ktorého súčasťou je aj obávaný a vysiľujúci beh bahnom. Ten mení civilistov na komando. Cvičenci sú donútení stráviť 45 minút v takom hustom bahne, že sa v ňom ledva hýbu. Sú vysílení, demoralizovaní a pokrytí morským bahnom, ktoré navyše odporne smrdí.

Ich uniformy im pred hnijúcim bahnom poskytujú len minimálnu ochranu. Počas toho musia robiť kľuky, či plaziť sa na rukách a kolenách pozdĺž pobrežia. Kráľovskí mariňáci sa toho dobrovoľne zúčastňujú, lebo to im môže pomôcť splniť ich sen. Sen stať sa súčasťou Zelených baretov, najelitnejšej bojovej jednotky v Británii.
02.TheSludgeRunBritishRoyalMarines_thumb
img: via kickassfacts.com

7

Hra horúci zemiak s ručným granátom (čínska armáda)

Poznáte hru horúci zemiak? Niečo podobné hrajú vojaci v čínskej armáde, ale s malou obmenou. Namiesto lopty si pohadzujú odistený ručný granát. Takto môžu zomrieť ešte skôr, ako sa dostanú na bojové pole.

Prvý vojak odistí ručný granát a hodí ho ďalšiemu. Takto si ho viacerí vojaci podávajú. Hra pokračuje až do poslednej sekundy, kedy poslendý vojak, ktorý granát drží, ho hodí do pripravenej jamy. V tom momente skočia všetci vojaci na zem, aby sa kryli pred výbuchom.
01.HandGrenadeHotPotatoChina_thumb
img: via kickassfacts.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť