modre oci
Nezaradené

8 dôvodov, prečo bystrí ľudia majú radi sarkazmus

Niektorí hovoria, že sarkazmus je len spôsob, ako ublížiť ostatným ľuďom, obranný mechanizmus ľudskej bytosti. Ale štúdie už ukázali, že ľudia, ktorí milujú sarkastické vtipy sú inteligentní a výreční. Tu je 8 dôvodov, ktoré dokazujú, že sarkazmus je skvelá vec.

1. Sarkazmus je znakom vysokej inteligencie
Štúdie ukazujú, že mozog musí pracovať rýchlejšie, aby pochopil sarkazmus. To znamená, že sarkastickí ľudia majú rýchlu myseľ.

2. Držia kľúčovú komunikačnú zručnosť pevne vo svojich rukách
Podľa lingvistu z akadémie McAllister, sarkazmus je takmer ako hlavný jazyk v modernej spoločnosti. Sarkastickí ľudia sú vždy stredobodom pozornosti a nezostávajú na vedľajšej koľaji s pocitom nudy a nešťastia.

3. Milovníci sarkazmu sú tvrdý oriešok
Sarkastickí ľudia sú dosť bystrí nato, aby si nebrali všetko k srdcu. Môžu nielen vydržať údery, ale sú aj výzvou pre iných ľudí. Je ťažké predstaviť si takú osobu ako obeť, nie?

4. Sarkazmus je užitočný pre naše duševné zdravie
Podľa štúdie neuropsychológov z Kalifornskej univerzity neschopnosť osvojiť si sarkastické reakcie môže byť varovaním o rozvíjajúcom sa ochorení mozgu. Ak chcete zostať zdravý, musíte používať sarkastické poznámky častejšie.

img: via sashe.sk

5. Sarkastický spoločník pomáha svojim priateľom a príbuzným, aby sa stali múdrejšími
Neustálou komunikáciou s ostatnými, milovníci sarkazmu začnú ovplyvňovať myslenie iných ľudí. Takže ak pôjdete spolu nakupovať, alebo budete pozerať televíziu, alebo robiť čokoľvek iné spoločne, časom budete schopní lepšie chápať interné sarkastické vtipy.

6. Majstri sarkazmu vás môžu „zložiť“ len jedným slovom
Milovníci sarkazmu si vo vojne slov vystačia aj s málom. Dokonca aj keď ich niekto uráža, oľutujú to – niekedy slová bolia viac než päste a palice.

7. Môžu vás súčasne trochu uraziť aj rozosmiať
„Nevyšplhal som sa na vrchol potravinového reťazca, aby som bol vegetarián, ale pri tebe môžem urobiť výnimku“ je výraz, ktorý môže znieť vtipne, až kým sa nezamyslíte: „Počkať! Práve urazil môj spôsob života … alebo by som mal povedať „Ďakujem“?

8. Majú priateľov, ktorí ich naozaj majú radi
Sarkazmus sa v priateľstve môže stať výzvou. Nie všetci ľudia môžu vydržať nekonečné sarkastické vtipy a vtipné poznámky. Možno je to ťažké priateliť sa so sarkastickou osobou, ale je to určite zábavné. Zvlášť po chvíli, kedy si môžete vymieňať vtipy, ktorým nikto okrem vás nebude rozumieť.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť