triky a tipy komunikacia zena sebadovera
Jednohubky, Ľudské telo, Zaujímavosti

Viete, prečo zívame, prečo máme husiu kožu alebo štikútku? Prečítajte si dôvody 7 zvláštnych vecí, ktoré robí naše telo

Nerozumiete vlastnému telu a neviete, čo znamenajú tieto zvláštne telesné prejavy?

Prečítajte si, aké sú dôvody siedmich zvláštnych reakcií v našom tele.

Zívanie

Hlavným účelom zívania je ochladenie mozgu potom, čo bol prehriaty alebo preťažený.

Kýchanie

Zvyčajne kýchame, keď sa naše nosné dierky naplnia alergénmi, mikróbmi, prachom alebo inými dráždivými látkami. Kýchanie je spôsob tela, ako sa zbaviť týchto „smetí“.

Naťahovanie sa

Ráno sa zväčša naťahujeme inštinktívne, preto, aby sme si rozhýbali svoje telo a pripravili ho na všetko, čo nás čaká. Naťahovanie pomáha rozhýbaniu svalov, obnove prietoku krvi a vraj aj zlepšeniu nálady.

Štikútka

Štikútka má viacero dôvodov, napríklad, ak jeme rýchlo podráždi sa náš blúdivý nerv, ktorý sa stará o ovládanie krčných, hrudných a predovšetkým brušných dutín. K štikútke vo všeobecnosti dochádza podráždením bránicových nervov alebo niektorých mozgových centier.

Pokrčenie kože

Vrásky, ktoré sa objavujú na pokožke rúk hrajú dôležitú úlohu. Tento jav je veľmi zaujímavý. Naše telo totiž pri dlhom kontakte s vodou očakáva, že ak máme mokré ruky, veci sa nám z nich budú šmýkať. Preto sa pokožka pokrčí, aby sme mohli uchopiť napríklad aj hladké predmety.

Husia koža

Primárnou funkciou zimomriavok je znížiť množstvo tepla unikajúceho z nášho tela cez póry kože. Husia koža však často vzniká aj v iných situáciách. Väčšinou pri niečom spojenom s emóciami.

Slzy

Slzy pôsobia ako ochrana sliznice nášho oka. Oko chránia pred cudzími predmetmi aj ako obrana pred emóciami. Vedci sa domnievajú, že v stresových situáciách telo vytvorí nový zdroj podráždenia, aby odvrátil človeka od bolesti, ktorú práve cíti.

Naše telo je naozaj výnimočné, však?

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť