modre oci
Nezaradené

8 rečí tela, ktoré o jednotlivcovi povedia viac ako by chcel

Článok vychádza z príspevku amerického autora bestsellerov Travisa Bradberryho.

1

Skrížené končatinyimg: daniebenc.blogspot.com

Signalizujú odpor. Dávajte si pozor, ak hovoríte s niekým, kto má prekrížené ruky či nohy. Ide o jasný signál, že osoba, s ktorou vediete dialóg, nie je otvorená tomu, čo jej hovoríte. Ako vychádza z výskumu Gerarda Nierenberga a Henryho Calera, osoby, ktoré majú často pri komunikácii prekrížené ruky a nohy, sú mnohokrát emočne, mentálne a fyzicky zablokované.

2

Kopírovanie vašich posunkov


Stalo sa vám niekedy, že ste si dali nohu cez nohu či naklonili hlavu a človek, s ktorým ste hovorili, urobil to isté? Ak áno, ide o dobrý signál, že vás druhá osoba vníma a zaujímate ju.

3

Viete sa smiať očami?img: learn-english-ceo.com

Existuje úsmev úprimný aj neúprimný. Niekedy ho nemožno tak ľahko rozlúštiť. Všimli ste si ale, že pri úprimnom úsmeve sa ľuďom „rozžiaria“ aj oči? Ak vediete s niekým rozhovor a dotyčnému naproti vám sa okolo oči vyrysujú vrásky, je to dobré znamenie signalizujúce úprimnosť.

4

Oči vás prezradia


Hovorí sa, že ten kto klame, sa nepozerá do očí. Ale aj opačný extrém je podozrivý. Ak sa vám naopak niekto pozerá do očí moc dlho, pravdepodobne vám klame taktiež. Preto si na toto dávajte pri komunikácii pozor!

5

Zvrásnené čelo a zovretá čeľusť


img: bodylanguagesuccess.com

Áno, obe gestá napovedajú, že je niekde problém. Človek, ktorý zatína je istoiste v strese.

6

Neustále prikyvovaniePokiaľ sa rozprávate s niekým kto neustále prikyvuje, niečo nie je v poriadku. Z druhého môžete cítiť neistotu a pochybovanie o sebe samom. Rada znie: prikyvujte s rozumom.

7

Zdvihnuté obočie


Toto gesto je skôr negatívne. Znamená prekvapenie, strach či obavu. Niekedy nemusíte ani prehovoriť, len zdvihnete obočie a druhý vie, že je tu niečo zle.

8

Celkový postoj tela


Dominantní jedinci stoja vzpriamene a držia ramená rovno. Submisívny ľudia sa krčia. Je teda len na vás, do akej skupiny chcete patriť.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť