modre oci
Pexels.com
Nezaradené

8 vecí, ktoré by si mal prestať očakávať od druhých

Ako sa zvykne hovoriť – sklamaný môže byť len ten, kto niečo očakáva. Samozrejme, každý z nás túži po láske, pravde, úcte či úspechu. Mal by si sa však o ne snažiť ty sám. Toto je 8 vecí, ktoré by si mal prestať očakávať od druhých – vyhneš sa tým zbytočnému sklamaniu.

 #1: Dokonalosť

Dokonalosť totiž neexistuje. Na tomto svete nie je nikto a nič, čo by bolo úplne dokonalé, nečakaj preto túto vlastnosť ani od ľudí, s ktorými sa stretávaš. Každý má svoje chyby, rovnako aj ty. Pohľad na ne je však úplne subjektívny, to, čo ty považuješ za niekoho chybu, môže on považovať za svoju prednosť.

#2: Súhlas

Ak by s tebou ľudia neustále len súhlasili, znamenalo by to, že sú falošní. Nesúhlas je úplne normálnou a prirodzenou vecou. Samozrejme, je na tebe, aby si sa naučil rozoznať, čo je konštruktívnou kritikou a čo rečami, ktoré ťa majú odradiť.

#3: Čítanie myšlienok

Niektorí ľudia síce majú extrémne vyvinutú intuíciu, no tvoje myšlienky ti čítať skutočne nedokážu. Práve preto sa musíš vždy a za každých okolností naučiť nahlas povedať, aké sú tvoje predstavy a čo vlastne chceš.

#4: Podpora

Očakávanie podpory je mnohokrát kameňom úrazu, na ktorom stroskotá množstvo vzťahov. Prirodzene, ak niekomu dôveruješ, očakávaš, že ti v ťažkostiach pomôže – ty sám by si to predsa tiež spravil, keby pomoc potreboval on. Tu však viac ako pri čomkoľvek inom platí: neočakávaj nič. Niektorí ľudia ti jednoducho nechcú pomôcť, iní zas majú dosť vlastných problémov. Ak sa predsa nájde niekto, kto ti pomocnú ruku podá, budeš len príjemne prekvapený.

Foto: unsplash.com

#5: Porozumenie

Nie každý ti bude rozumieť. Ľudia majú odlišné názory, odlišné koníčky a rozdielne názory na život. Je to však úplne prirodzené a nie je na tom nič zlé. Nevyhýbaj sa ani ľuďom, s ktorými nezdieľaš rovnaké názory – práve oni môžu tvoje obzory rozšíriť.

#6: Ľudia sa k tebe budú správať tak, ako ty k nim

Nečakaj, že ľudia sa ti za dobro oplatia vždy dobrom. Ľudia sú rôzni a niekedy ťa ich správanie jednoducho prekvapí. Nikdy to však neber ako svoje zlyhanie, ty si predsa spravil všetko, čo bolo v tvojich silách.

#7: Ľudia sa nemenia

Ďalší veľký omyl. Ľudia sa menia, a to veľmi. Sám si sa možno za obdobie posledných mesiacov, či rokov veľmi zmenil. Ak človek prežije niečo naozaj silné, môže sa zmeniť dokonca zo dňa deň. Ak sa nechceš sklamať, musíš s tým jednoducho rátať.

#8: Férovosť

Tak, ako nie je zdravé myslieť si, že všade číha len lož a faloš, nie je zdravé ani veriť tomu, že všade na teba čakajú láskaví a féroví ľudia. Ak máš prehľad vieš, ako to dnes vo svete chodí. Je dôležité nebyť naivným a vidieť veci takými, aké v skutočnosti sú.

zdroj: startitup.sk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť