modre oci
pixabay.com
Nezaradené

9 nadprirodzených schopností v ľudskom tele, o ktorých by ste mali vedieť

Zrejme mnohí z vás sa chceli ako deti podobať superhrdinom z komiksov či filmov. Ale tušili ste, že ľudské telo disponuje mnohými super schopnosťami?

Aj ľudia sú superhrdinami. Presvedčte sa o tom sami.

Moc žalúdočnej kyseliny

Kyseliny v našom žalúdku sú také silné, že organizmus potrebuje každé 3 dni obnovovať vnútornú žalúdočnú výstelku. Ako náhle by sa z akéhokoľvek dôvodu tento proces neuskutočnil, kyseliny by boli schopné „stráviť“ samotný žalúdok.

Foto: pixabay.com

Nos a jeho talent

Ľudský nos je jedinečný. Je schopný rozpoznať a zapamätať si až 50 000 rozličných vôní a pachov.

Foto: pixabay.com

2 mesiace bez jedla

Dobrá správa – ľudský organizmus dokáže prežiť bez jedla až 2 mesiace. Jedným z príkladov je aj muž pochádzajúci zo Švédska, ktorý uviazol v aute pod snehom a živil sa iba kúskami snehu.

Energia zo srdca by mohla riadiť vozidlo

V ľudskej bytosti sa vytvára naozaj veľa energie. Skutočnosť je taká, že naše srdce vytvára toľko sily, ktorá by sa dala porovnať s autom idúcim 32 kilometrov/hodinu.

Foto: pixabay.com

Nadanie ako netopiere

Existuje pár jedincov, ktorí sú schopní majstrovsky ovládať „echolokáciu“. Čo to vlastne znamená? Ide o sluch, ktorý v podstate nahrádza videnie.

Foto: pixabay.com

Zmena výrazu tváre = zmena nálady

Výrazy tváre ľudí sú v určitých okamihoch výrazne silnejšie ako samotné myšlienky či emócie.

Oko s rozlíšením 576 megapixelov

Ľudské oko disponuje spôsobilosťou 576 megapixelov a to je vskutku veľké množstvo. To vysvetľuje napríklad aj to, prečo dokážeme vidieť takmer 10 miliónov farieb.

Foto: pixabay.com

Ľudské kosti silnejšie ako oceľ

Možno sa to zdá naozaj neuveriteľné, ale ľudské kosti sú silnejšie ako ktorýkoľvek materiál na Zemi. V porovnaní s oceľou sú silnejšie 5-násobne.

Foto: storify.com

Elektrika generovaná v mozgu

Neuróny v ľudskom mozgu produkujú solídne množstvo „elektrickej energie“ na prenos správ v mozgu. Prekvapivým faktom je to, že náš mozog by bol schopný svojou vyprodukovanou energiou zapáliť žiarovku.

Foto: pixabay.com

zdroj: blogarama.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť