modre oci
Nezaradené

9 typov najčastejších snov, ktoré máme takmer všetci. Aký je ich skrytý význam?

Prostredníctvom snov zažívame nielen dobrodružstvá, ale aj rôzne zvláštne pocity. Viete z čoho plynú? Príbehy odohrávajúce sa za viečkami sú často výsledkom vašej vlastnej psychiky.

Problém so zubami

V týchto snoch nám zuby vypadávajú či lámu sa. Často ide o nepríjemné pocity, z ktorých sa budíme tak trochu vydesení. Môžu plynúť z toho, že ako osobnosti dospievame a túžime po lepšom vnímaní samých seba. Na druhej strane, pôvodom môže byť aj úzkosť či strach, plynúc z našich nedostatkov či väčších životných zmien.

Nahý sen

Nahota v snoch sa môže objaviť v rôznych verziách. Môžete stáť pred kolegami v práci počas dôležitej prezentácie alebo na výnimočnej rodinnej oslave. Jednoducho ide o niečo dôležité, pričom si zrazu uvedomíte, že na sebe nič nemáte. Týmto spôsobom sa prejavujú vnútorné pocity zraniteľnosti alebo zahanbenia a sny sa vyskytujú napríklad vtedy, ak si dostatočne neveríte.

Voľný pád v posteli

Pád vo sne je vraj najfrekventovanejším zážitkom v spánku. Vyplýva s vášho pocitu straty kontroly nad životom, či už ide o prácu, financie alebo vzťahy. Objavujú sa najčastejšie v stavoch depresie alebo strachu.

dreams-step-to-healthimg: steptohealth.com

Nohy ako prikované k zemi

Poznáte ten pocit, keď aj napriek všetkej snahe jednoducho nedokážete bežať? Opäť ide o celkom častý sen viacerých ľudí. V tomto prípade sa znova spája s nedostatkom sebaúcty, sebavedomia alebo s pocitom bezmocnosti.

Opäť sedíte v školskej lavici a nedarí sa vám

Nezáleží na tom či ste na letných prázdninách alebo ste odmaturovali pred desiatimi rokmi. Toto sa môže prisniť každému. Často ide o návrat do školských respektíve aj vysokoškolských čias. V skutočnosti však môže ísť o vaše zamestnanie a strach z toho, že zlyháte.

Sny, v ktorých vás niečo prenasleduje

Pri týchto snoch vás vnútorne pravdepodobne niečo trápi a ste z toho vystresovaní. Následne sa vaša úzkosť prenáša aj do snov.

Pomyselné krídla

Väčšina lietajúcich snov je pozitívne naladená. Často sa charakterizujú aj ako lucidné snenie, kedy si uvedomujete, že snívate. Inak je jednoducho nazvané aj vedomé snenie a jeho skúmaniu sa venuje aj psychológia.

9dd180a68f49244e740a4291fece7badimg: pinterest.com

Sen, v ktorom si myslíte, že bdiete

Sen, do ktorého sa zobudíte tak trochu pripomína film Inception. V bežnej praxi sa však označuje ako takzvané falošné prebudenie. V podstate sa ako keby zobudíte a nabehne vaša denná rutina, pritom možno ani netušíte, že ešte snívate. Stáva sa to najmä vtedy, ak máte príliš veľký stres.

Náhla potreba

Sníva sa vám, že už naozaj musíte ísť na toaletu? Ak sa vyhneme nejakému psychologickému výkladu tak pravdepodobne ide len o to, že to naozaj potrebujete. Najjednoduchším východiskom je zobudiť sa.

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť