Nezaradené

Šalvia divotvorná

Pozor, nie aby ste vyfajčili mame čaj proti bolesti hrdla. Hoci sa u nás šalvia vyskytuje každodenne, tá s halucinogénnymi účinkami sa volá Šalvia divotvorná. Už jej názov hovorí, že nebude iba tak na čaj. Nie je zakázaná a dá sa pestovať na záhradke, alebo v kvetináči na okne. Niektorí maníci si ňou zdobia steaky. Pôvodom pochádza z Južnej Ameriky a obsahuje silný prírodný halucinogén salvinorín A. 
Zvyšuje vnímavosť, mení vnímanie farieb, samozrejmosťou sú aj reálne halucinácie. Niekedy sa táto rastlina podávala pri veštení, takže už viete, že tu hovoríme aj o zážitkoch z minulých životov. Problém je, že vplyv na mozog ešte nikto nevyskúmal, takže z toho 20 minútového tripu v kuchyni sa už nemusíte vrátiť celkom normálni, hoci je možné rastlinku normálne kúpiť v šľachtiteľských staniciach. 
Šalvia divotvorná (Salvia Divinorum) je silne psychoaktívna rastlina. Doteraz je používaná šamanmi v oblasti Oaxaka, Mexiko. Spôsobuje silné vizuálne halucinácie, cestovanie v priestore a čase, nekontrolovateľné záchvaty smiechu, vízie.. 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť