Myšlienka, že marihuana nemusí byť len návyková, ale môže pomáhať pri silných ochoreniach a rakovine, koluje medzi ľuďmi už dlhšie. Veľa ľudí je presvedčených, že je to len zámienka mnohých fajčiarov tejto rastliny, aby tak „ospravedlnili“ svoje chvíľkové úlety. Kým niektoré krajiny, ako napríklad Kanada a Írsko stále diskutujú a legalizácií marihuany na medicínske účely, iné krajiny konajú rýchlejšie. Táto téma však stále vyvoláva silné diskusie plné kontroverzných argumentov.
Takéto debaty viedli výskumníkov k tomu, aby sa tento fakt podrobil poriadnemu preskúmaniu. Ukazuje sa, že marihuana je dobrá voľba – zvlášť ak trpíte napríklad rakovinou. Je to „zelená cesta“ ako dopriať svojmu telu silnú pomoc, niekedy až úplnú liečbu.
Americkú vládu zrejme tento výskum presvedčil, pretože na svojej oficiálnej stránke sa vyjadrili nasledovne:
„Rastliny čelade cannabis môžu pôsobiť prospešne na vedľajšie účinky rakoviny a liečbu rakoviny.“
zdroj: cancer.gov
Foto: pixabay.com
Ďalej sa uvádza, že rastlina pomáha pri rôznorodom použití – napríklad známe a obľúbené fajčenie, ale aj jedenie, pitie nápoja pripraveného z nej, alebo nastriekanie v podobe spreja do úst. Nie len, že vymenovali spôsoby, akým ju možno užívať, ale pridali aj zoznam benefitov, ktoré so sebou užívanie prináša. Samozrejme, týka sa to len ľudí, ktorí ju užívajú z medicínskych účelov.
K týmto benefitom patria napríklad protizápalové účinky, uvoľňovanie bolesti, pôsobí proti úzkosti, znižuje stres, má protinádorovú a antivírusovú aktivitu a dokáže predchádzať silným svalovým kŕčom, ktoré sa môžu objaviť u ľudí podstupujúcich rôzne protirakovinové liečby.
Po mnohých štúdiách venujúcim sa tejto problematike, príslušné zdravotnícke organizácie v USA priznávajú, že marihuana dokáže zabíjať rakovinové bunky, a pôsobiť tak inhibične na šírenie tejto choroby. Mimo iné, taktiež dokáže zmenšovať už vzniknuté nádory.
Foto: pixabay.com
Jedna z najväčších svetových krajín teda zvažuje liečby takouto cestou pre všetkých rakovinou postihnutých pacientov. Výskumníci totiž boli schopní dokázať jej priaznivé účinky pri liečbe chorých na rakovinu. Najväčšou otázkou ostáva, či sa na podobný krok podujmú aj ďalšie krajiny, a ako dlho im to potrvá.
zdroj: unilad.co.uk