vedelisteze.sk via thelogicalindian.com
Nezaradené

Francúzska ministerka školstva Najat Belkacem – príbeh o tom, ako sa pastierka z Maroka dostala do politiky

Tento príbeh je ukážkou toho, ako sa nemožné môže stať reálnym. Najat Belkacem, súčasná francúzska ministerka školstva, kedysi žila v Maroku ako pastierka. Dnes je všetko úplne inak.

Najat pochádza z rodiny siedmich detí a narodila sa v Maroku, krajine na severe Afriky. O pár rokov neskôr sa celá rodina presťahovala do francúzskeho mesta Amiens, kde ich otec pracoval ako stavbár.

Ako sa malé dievča z Maroka dostalo do politiky vo Francúzsku?

V roku 2002 vyštudovala vysokú školu v Paríži so zameraním na spoločenské vedy. Neskôr sa pridala k francúzskej Socialistickej strane a bola aj súčasťou tímu Gerarda Collomba, vtedajšieho starostu mesta Lyon. Vo svojej politickej kariére sa snaží bojovať proti diskriminácii, vyzdvihovať práva žien či zastávať myšlienku demokratického systému.

V nasledujúcich rokoch bola zvolená do regionálnej rady oblasti Rhone-Alpes. Okrem toho pracovala aj na programe v televízii mesta Lyon a taktiež ako hovorkyňa. Malými krokmi stúpala nahor až sa napokon v roku 2012 stala ministerkou pre práva žien a hovorkyňou vlády. No postup ešte stále neskončil.

Len vo veku 36 rokov sa totiž v roku 2014 stala prvou a zároveň najmladšou ženou v pozícii ministerky školstva a výskumu. Kedysi malé dievča z dediny v Maroku dnes vedie Ministerstvo školstva vo Francúzsku a je príkladom toho, že keď človek chce, dokáže čokoľvek.

zdroj: fr.wikipedia.org

zdroj: thelogicalindian.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť