modre oci
Nezaradené

15 psychologických dôvodov, pre ktoré sa do seba dvaja ľudia zamilujú

Láska je láska…

1. Spoločné vlastnosti

Aj keď je známe tvrdenie, že protiklady sa priťahujú, sami môžeme dobre vedieť, že to tak celkom nefunguje. Aj viaceré štúdie dokladujú opak tohto tvrdenia. Ľudia s rovnakými vlastnosťami si lepšie rozumejú a majú sa spolu o čom rozprávať.

2. Podobnosť s rodičom

Hovorí sa, že otec je dcérina prvá láska. Vraj ženy priťahujú muži podobní nášmu otcovi, či v prípade mužov, ženy podobné ich matke. A môže ísť len o úplne detaily akými je farba vlasov či očí.

3. Výška

Najmä pri mužoch vraj záleží na ich výške. Ženy sa cítia lepšie a bezpečnejšie s mužom, ktorý je od nich vyšší. No nemusí to platiť o každom.

being-tallimg: Pinterest

4. Dívanie sa do očí

Viacero štúdií tvrdí, že pozeranie sa do očí jeden druhému viac ako 2 minúty spôsobuje vzájomné okúzlenie. A platí to najmä pri ľuďoch, ktorí sa predtým nepoznali.

5. Vôňa

Nejde o parfém, ktorý si kúpite v drogérii. Ide o vašu osobnú a veľmi špecifickú vôňu.

6. Spoločné dobrodružstvá

Zažite spolu trocha adrenalínu. Jedným z psychologických pôvodov lásky je aj adrenalínový zážitok.

7. Zaujímavé rande

Keď spolu dvaja ľudia nejdú len na obyčajnú večeru, ale skúsia niečo nové, vždy je to zaujímavejšie.

8. Vidina luxusu

Najmä ženy očarí, ak muž vlastní nejaký apartmán alebo chatu. Možno preto, lebo sa u nich zapojí fantázia alebo sa len potešia, že je chlap dobre zabezpečený. Aj nóbl status priťahuje. Teraz nehovoríme o zlatokopkách, ale každá žena preferuje skôr muža s kravatou ako muža s nohavicami na pol zadku.

9. Pes

Najlepší priateľ človeka vie byť nápomocný aj pri hľadaní lásky. Milovníkov psov si určite pritiahne každý psíčkar a to, že sa dokáže človek postarať o psa hovorí niečo aj o jeho charaktere.

man-with-his-dogimg: 3milliondogs.com

10. Nepríjemný prvý zážitok

Často sa stáva, že ľudia majú tendenciu zaľúbiť sa do ľudí, ktorí si ich nezískali pri prvom zasadnutí. Možno práve to druhé stretnutie a okúzlenie, zmazanie prvých predsudkov, je to, čo ľudí pritiahne k očareniu a neskôr k láske.

11. Červená

Podľa psychológov je nielen sexy a príťažlivá, ale dodáva aj sebavedomie a ukazuje silnú osobnosť. Neznamená, samozrejme, že ak si niekto oblečie červené tričko, opačné pohlavie bude mať hneď motýle v bruchu, no možno začnú lietať ľahšie…

12. Úsmev

Úsmev je nákazlivý podobne ako smiech. Vedci zistili súvislosť medzi príťažlivosťou a šťastím. Usmievavý človek vyžaruje pozitívnu energiu a druhá osoba sa tak cíti lepšie a príjemne.

keep-smiling1img: Pinterest

13. Chôdza

Vraj aj podobné tempo chôdze patrí k psychologickým dôvodom na lásku. Napríklad, keď sa spolu dvaja ľudia len tak pomaly prechádzajú a nikam sa neponáhľajú…

14. Hudba

Možno preto sú hudobníci takí príťažliví. Podľa psychológov hudba dokáže aj sexuálne stimulovať. Príjemné rytmy, spoločný tanec a láska je na svete.

15. Fúzy a brada

Jedným z hlavných ciest k zaľúbeniu žien podľa psychológov sú fúzy či brada na mužovi. Štúdie ukazujú, že poriadne strnisko na tvári je pre väčšinu žien neodolateľné.

.src

img: YouQueen

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť