modre oci
cdn.modernfarmer.com
Nezaradené

Ako nasýtiť ďalšie dve miliardy ľudí, ktoré tu budú o niekoľko rokov?

Žijeme vo svete kde trpí hladom približne 800 miliónov ľudí. Odhaduje sa že do roku 2050 bude na svete až 9 miliárd ľudí. Existuje spôsob aby sa počet hladujúcich ľudí znížil?

Obyvateľstvo miest rastie neuveriteľne rýchlo. V roku 1950 žilo v mestách 746 miliónov ľudí. V roku 2014 toto číslo vyskočilo na 3,9 miliardy a neustále rastie. Počas nasledujúcich 30 rokov sa očakáva že 70 % svetovej populácie bude žijúcich v mestách, pričom väčšina pochádzajúca z menej rozvinutých krajín.

Foto: filmonselassie.com

Keďže sa väčšina ľudí sťahuje do miest, dovážané potraviny putujú stovky až tisíce kilometrov z fariem do regálov obchodov, čím strácajú svoju kvalitu a tým sa tvorí aj viac odpadu. Dobrá správa je, že sme aktuálne schopný vyprodukovať dostatok jedla pre 9 miliárd ľudí. Problém je že sa nedostane ku všetkým ľuďom, ktorí ho potrebujú a tretina všetkých vyprodukovaných potravín je vyhodená.

Foto: aestheticsofprotest.org

Riešenie tohto problému by mohlo spočívať v pestovaní potravín priamo v mestách, kde je plno nevyužitých priestorov, ktoré by mohli slúžiť na pestovanie ako napríklad strechy budov alebo opustené sklady s možnosťou pestovania pod umelým osvetlením.

Foto: todayonline.com

Pestovanie potravín v mestách by znamenalo kratšie vzdialenosti k predajcom, tým pádom by boli potraviny čerstvejšie a tvorilo by sa menej odpadu. V mestách by bolo viac zelene, ktorá by produkovala kyslík a spotrebúvala oxid uhličitý. V tomto videu je ukázané ako využiť strechu budovy pre pestovanie potravín.

Tento spôsob farmárčenia v mestách je len čiastočná odpoveď na otázku ako znížiť počet hladujúcich ľudí, v skutočnosti je tento problém oveľa väčší.

zdroj: upworthy.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť