modre oci
Nezaradené

Deň detí je tu. Zaujímavé fakty, ktoré ste o deťoch asi netušili

Práve prvý júnový deň patrí takmer na celom svete deťom. Ratolesti vedia byť radosťou pre rodičov a svoje okolie, no vedia sa postarať aj o kuriózne situácie. Pozrite si niekoľko zaujímavých faktov, ktorých ústrednými postavami boli práve deti.

Škola v Brooklyne musela byť zatvorená po tom, ako jeden šiestak nastriekal do vzduchu príliš veľa deodorantu. Niekoľko detí muselo byť aj hospitalizovaných.

Stroj času vo filme Návrat do budúcnosti bol pôvodne chladničkou, no muselo to byť zmenené z obavy, že sa deti budú do chladničky zamykať (americké chladničky z 80-tych rokov), aby napodobnili scény z filmu.
76f07a719bf4b8b25c423e8354175e4b
img: via pinterest.com

Sedemdesiat percent afro-amerických a až 58% hispánskych detí v Amerike nevie plávať.

Bývalý detský robotník z Pakistanu utiekol z fabriky na koberce, keď mal 10 rokov. Oslobodil 3000 detí z otroctva, pričinil sa o zníženie príjmov z exportu pakistanských kobercov o 34 miliónov dolárov. To všetko stihol do svojich 13-tich rokov, kedy bol zavraždený.

Výskum, ktorého sa zúčastnilo 250 detí, sa zaoberal otázkou čo si deti myslia o klaunoch. Všetkých 250 detí odpovedalo, že sa ich boja.
Clowns_thumb
img: via kickassfacts.com

Keď deťom ponúkli vybrať si medzi brokolicou alebo čokoládou, až 4 z 5 si vybralo čokoládu. Stačilo však na brokolicu nalepiť nálepku Elma a až 50% detí sa rozhodlo pre brokolicu.
Elmo
img: via cvillefreeclinic.org

V Južnej Kórei je pre deti do 16 rokov nelegálne hrať počítačové hry po polnoci.

Väčšina japonských škôl nemá upratovačky. Namiesto toho upratujú školu deti. Je to súčasť budhistického učenia, ktoré spája upratovanie a čistenie s morálkou.
JapaneseSchoolsNoJanitor_thumb
img: via kickassfacts.com

Willy Wonka a továreň na čokoládu nemal v kinách úspech. Matky považovali výchovné lekcie vo filme za príliš kruté a ťažké na pochopenie.

Mozartove deti si robili zo svojho otca srandu tak, že na klavíri zahrali nekompletnú stupnicu. To ho vždy donútilo ponáhľať sa dole schodami domu a dokončiť ju:-)

V Nemecku je nelegálne vyučovať deti doma. Tieto detí môžu byť rodičom odobraté, napriek tomu, že je o ne dobre postarané.
Homeschool_thumb
img: via kickassfacts.com

Figúrky z lega majú dieru v hlave ako prevenciu. V prípade, že by dieťa zhltlo hlavu figúrky a tá by sa zasekla v hrdle, môže vďaka tejto diere ďalej dýchať.

Existuje diskusia o nahradení medzinárodného symbolu pre jedy. Lebka a prekrížené kosti nie sú kvôli popularite pirátov viac pre deti výstrahou. Alternatívu tohto symbolu môžete vidieť na obrázku.
Mr.Yuk_thumb
img: via kickassfacts.com

Priemerný severokorejský tínedžer je nižší až o 20 centimetrov oproti jeho rovesníkovi z Južnej Kórei. Dôvodom je podvýživa a neustále utrpenie.

V roku 2005 sa narodilo zdravé dieťa, ktoré bolo predtým ako embryo zmrazené 13 rokov.

Tínedžer Bradley Wernham bol zodpovedný za zvýšenie kriminality v jeho meste až o 500%. Dokázal vykonať až 660 vlámačiek a krádeží, kým ho dolapili.

img: via kickassfacts.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť