modre oci
Nezaradené

Ako vás vidí Slnko?

Môžete si myslieť, že máte dokonalú pleť, ale to nie je to, čo vidí Slnko. Tu je dôvod, prečo by ste nikdy nemali opustiť dom bez použitia opaľovacieho krému.

Sme zvyknutí na spôsob, akým sa pozeráme jeden na druhého vo viditeľnom svetle, ale ako sa na nás „pozerá“ vesmír, so všetkými jeho rádiovými vlnami, infračerveným, ​​ultrafialovým, röntgenovým alebo dokonca gama žiarením? Fotograf so sídlom v USA, Thomas Leveritt sa rozhodol ukázať niektorím dobrovoľníkom, ako vyzerajú v ultrafialovom (UV) žiarení, pomocou špeciálneho filtra.

Vaša pleť vyzerá možno perfektne, no po nasadení filtra uvidíte pehy! Tieto malé škvrny melanínu – alebo kožného pigmentu – sú známky starnutia a poškodenia slnkom, ktoré nemôžeme normálne vidieť. Leveritt dal skúsiť aplikovať jeho dobrovoľníkom aj opaľovací krém a vyzeralo to skôr ako čierne šmuhy čierneho vojnového charakteru.

Fotoaparát detekuje UV žiarenie zo Slnka, ktoré sa odráža od kože ľudí. Pehy sú výsledkom nedostatočného chránenia pokožky pred žiarením.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť