modre oci
Nezaradené

TOP 10 Konšpiračných teórií

Konšpiračné teórie sa vznášajú zrejme nad každou významnou udalosťou svetovej histórie. Náš zoznam vám prináša 15 tých najväčších konšpiračných teórií histórie. Opäť sa jedná o jeden z článkov na želanie. Dnes už číslo 3.

10. Život na Marse a Annunaki

AnunnakiWithHybridChildren

V roku 1976 prevzali pracovníci v agentúre NASA fotografie zo sondy Viking. V tento deň sa zrodili konšpiračné teórie o živote na Marse. Fotografie totiž zahŕňali aj tajomný objekt podobný tvári, na tejto planéte. Zecharia Sitchin, prekladateľ sumerských textov, opisuje v prekladoch ich textov rasu zvanú Annunaki. Spája s nimi aj tvár na Marse. Jeho teóriou bolo, že práve táto rasa obývala Mars a väčšina významných stavieb bola na Zemi vystavaná mimozemšťanmi za pomoci ľudí ako otrokov.

9. Shakespeare nebol Shakespearom

shakespeare-faceoff

Ach. Rómeo, prečo si len Rómeom? Vetu zo slávnej hry Rómeo a Júlia od Williama Shakespeara (*26.04.1564 – †23.04.1616) pozná zrejme každý. O tomto impozantnom autorovi však nemáme veľa historických poznatkov. Rozvinuli sa preto teórie, že samotný Shakespeare nepísal divadelné hry, ale bol využívaný len ako autor. Ako najpravdepodobnejší skutočný autori sa javia Christopher Marlowe, Ben Johnson, Francis Bacon alebo Sir Walter Raleigh.

8. Očkovanie a autizmus

Dokonca aj Robert Kennedy Jr. vyjadril svoj názor, že očkovanie je sprisahaním farmaceutického priemyslu. Matky autistov po celé roky veria, že chorobu ich detí spôsobujú vakcíny.

7. Digitálna televízia a podprahové reklamy

78815209

K televízii existujú hneď dve konšpiračné teórie. Prvá je, že do televízií sú inštalované kamery a mikrofóny, aby mohla vláda sledovať ľudí v ich domovoch. Druhá zas hovorí, že všetky reklamy obsahujú podprahové signály. Veľké priemyselné podniky tak majú ovplyvňovať divákov, aby verili ich výrobkom.

6. Holokaust

Či tomu veríte, alebo nie, existujú konšpiračné teórie dokonca aj o Holokauste. Podľa týchto teórií nacisti nikdy nezavraždili viac než 6 miliónov Židov počas Druhej svetovej vojny. Podľa týchto teórií bol dokonca Holokaust dôvod k tomu, aby Židia mohli po vojne vytvoriť štát Izrael ! Dokonca denník najznámejšej obeti Holokaustu Anny Frankovej je vraj taktiež jednoznačným falzifikátom.

5. Turínske plátno

Replika_calunu_2

Toto plátno, v ktorom mal byť údajne zabalené Telo Kristovo po jeho smrti spôsobilo už veľa diskusií. Testované už bolo nezávisle niekoľko desiatok krát. Podľa konšpiračných teórií však vraj Vatikán tieto testy vždy sfalšoval.

4. AIDS

Konšpiračné teórie tvrdia, že AIDS bol vytvorený v laboratóriách. Podľa istej skupiny záhadológov je tiež možné, že samotná CIA (v ktorej sa podľa teórií mal vírus vyrobiť – pozn. redaktora) vedome podávala AIDS homosexuálom a Afroameričanom za účelom obmedzenia ich populácie. Posledná teória potom tvrdí, že USA vytvorilo vírus, aby potom mohlo jeho pôvod zvaliť na Afriku. Vraj by mali neskôr dobrý dôvod k invázii do Afriky.

3. New World Order

31863_102351189814025_100001174336126_18050_4591282_n

Takzvaní Ilumináti sú jedným z najväčších tajomstiev spoločnosti. Ide vraj o skupinu najvplyvnejších ľudí na svete, ktorí majú v budúcnosti prevziať absolútnu moc nad všetkým, čo sa vo svete udeje. Majú tak vytvoriť New World Order!

2. Pristátie na Mesiaci

2075704

Napriek tomu, že NASA poprela všetky teórie o tom, že by pristátie na Mesiaci mohlo byť podvod, mnohí teoretici stále hovoria o podvode. Podľa nich USA proste nechceli prehrať v boji o vesmír s Rusmi a keď NASA potrebovala slávu, plán o mediálnom podvode bol na svete.

1. 9/11

9-11-before-collapse

TIP: Magazín Vedeli ste, že… odporúča k vyššie uvedenému textu v minulosti spísaný článok: 10 vecí čo ste nevedeli o Al-Kájde

Al-Kájda síce oficiálne potvrdila svoju výhradnú účasť na útokoch voči World Trade Center v New Yorku, konšpiračný teoretici tvrdia opak. Prvá polovica z nich tvrdí, že USA vedeli o útokoch a nič neurobili. Druhá polovica tvrdí, že Al-Kájda nemá na útokoch žiadny podiel a celý útok zorganizovala vláda USA.

+++. Ďalšie teórie

JFK – Za zabitie prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho bola zodpovedná FBI.

Ježiš a Mária Magdaléna – Ježiš a Mária Magdaléna boli manželia.

Roswell – V Novom Mexiku mal byť objavený lietajúci tanier a telá mimozemšťanov mali byť prevezené do prísne strážených priestorov.

Smrť princeznej Diany – Britská princezná Diana mala byť zabitá kvôli jej názorom.

Text: Jozef Kotrý

Preklad: Tomáš Záhradskovský

Námet: Iba Jellytko

Zdroj: GuardianLV.com

Zdroj multimediálnych súborov: Annunakis.com [10], Arabiangazette.com [9], Docstoc.com [7], Wikipedia.org [5], Deesillustration.com [3], Tvvecter.net [2], Alisina.org [1], Anunews.com [Úvod]

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť