modre oci
paramount.com
Nezaradené

V Krstnom otcovi hrali aj skutoční mafiáni alebo ďalšie zaujímavosti, ktoré ste nevedeli o najznámejších filmoch

Myslíte, že svoje obľúbené filmy poznáte? Ste na omyle.

Filmové klasiky ako Krstný otec, Prelet nad kukučím hniezdom či Mlčanie jahniat v sebe skrývajú isté detaily, ktoré uniknú aj pozornému divákovi. Niektoré z nich sú totiž takmer nespozorovateľné. Po prečítaní tohto článku sa na mnohé budete pozerať inak.

Krstný otec

Foto: paramount.com

Zákulisie tohto filmu nebolo tak úplne herecky čisté. Jeden z prvých amerických počinov o podsvetí mafiánov totiž do svojho komparzu zaradil aj tých skutočných. Počas svadobnej scény stálo v pozadí množstvo gangstrov spolu s príbuznými. Vraj mali veľký záujem podieľať sa na točení filmu.

Mlčanie jahniat

Foto: mgm.com

Nezabudnuteľný výkon Anthonyho Hopkinsa v Mlčaní jahniat spôsobuje zimomriavky. No viete, že sám herec sa na scéne objavil v celom filme dokopy len 16 minút? Počas jeho upriamených pohľadov do kamery dokonca niekoľkokrát žmurkne. Zdá sa to až neuveriteľné.

Diablov advokát

Foto: newregency.com

Aj táto filmová klasika do svojho príbehu prepašovala kúsok reality. Zápas, ktorý Al Pacino s Keanu Reevesom sledujú je totiž skutočný. Boj o titul svetového šampióna v boxe zvádzal v roku 1996 Roy Jones Jr. a Bryant Bannon.

Policajná akadémia

Foto: warnerbros.com

Tackleberry sa preslávil naprieč celou Amerikou. Toto pomenovanie dokonca polícia a súdy využívali pre zamestnancov, ktorí pri každej príležitosti neváhali vytiahnuť ručnú zbraň a vždy sa zaplietli do nejakej prestrelky.

Forrest Gump

Foto: paramount.com

Životné etapy Forresta Gumpa sú vo filme prepojené celkom šikovným detailom. Obyčajnou modrou košeľou. V každom z období, či už ide o detstvo alebo dospelosť, ju má oblečenú pri prvej scéne. Prekvapenie však nastáva pri zistení, že filmári rovnakým spôsobom predstavujú aj Forrestovho syna, takisto v modrej kockovanej košeli.

Priatelia

Foto: warnerbros.com

Repliky kultového seriálu poznajú mnohí už naspamäť. Aj Joeyho a jeho neustále dlhy voči Chandlerovi. Jeden fanúšik ich počas sledovania spočítal a viete aký bol konečný výsledok? 119 760 dolárov.

Žiarenie a Toy Story

Foto: warnerbros.com

Rozprávka sa prepája s hororom v celkom malom detaile. Chodba, na ktorej sa Jack Nicholson pokúša zabiť svojho syna so ženou v jednej z jeho ikonických scén sa zhoduje s chodbou pred Sidovou izbou v Príbehu hračiek.

Plagát z filmu Mlčanie jahniat

Foto: mgm.com

Pozrite sa bližšie. Len málokto si všimne, že lebka motýľa smrtihlava je tvorená ženskými telami.

Titanic

Foto: paramount.com

Všetkým je nám jasné, že obrázok Rose nenamaľoval sám Leonardo DiCaprio. No kto to teda bol? Obrázky v skicári Jacka Dowsona mal na svedomí režisér Titanicu – James Cameron.

Prelet nad kukučím hniezdom

Foto: warnerbros.com

Tento film opäť prekvapuje hereckým obsadením. V niektorých scénach z psychiatrickej liečebne sa totiž objavujú skutoční pacienti.

Terminátor

Foto: mgm.com

Herečka Linda Hamilton, ktorá v tomto prípade stvárňuje postavu Sarah Connor má sestru dvojičku. Tá ju dokonca v niektorých scénach vystriedala.

Pulp Fiction

Foto: imgur.com / miramax.com

No a napokon viete, čo bolo obsahom kufríka v Pulp Fiction? Takto jednoducho to tvorcovia vyriešili.

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť