modre oci
Jednohubky

Aký efekt by malo globálne otepľovanie na obľúbené turistické destinácie?

Globálne otepľovanie je aktuálna téma, ktorá sa dotýka asi všetkých. Viete si predstaviť aký dopad bude mať na svet okolo nás?

Uhlíkové emisie sú dôsledkom rýchleho a častého spaľovania fosílnych palív, ako je plyn, uhlie a ropa. Keď sa spaľujú, uvoľňujú do ovzdušia oxid uhličitý. Ten je postupne absorbovaný do rastlín, ktoré ho premieňajú na kyslík pomocou fotosyntézy. Nanešťastie, produkujeme ho viac než ho rastliny dokážu spracovať. Toto spôsobuje, že nadmerný oxid uhličitý je zachytený v atmosfére a spôsobuje tak ohrievanie planéty, tzv. globálne otepľovanie. Vďaka tomu sa svetová klíma rýchlo mení, čo spôsobuje nepredvídateľné a hrozivé povodne, hurikány, suchá, zemetrasenia, vlny horúčav atď.

Tieto obrázky ukazujú ako by svet mohol vyzerať ak by sme s otepľovaním nič neurobili a ďalej vypúšťali škodlivé emisie. To si však vyžaduje okamžité opatrenia, ktoré majú zabezpečiť, že sa globálne otepľovanie už neskôr naspäť nevráti.

Rio de Janeiro


img: climatecentral.org

Sydney


img: climatecentral.org

New York


img: climatecentral.org

Londýn


img: climatecentral.org

Durban


img: climatecentral.org

Bombaj


img: climatecentral.org

Šanghaj


img: climatecentral.org

Musíme si plniť svoju povinnosť a držať vypúšťanie emisií pod zámkom. Teda, prinajmenšom ho znížiť na minimum. Nie je tu priestor na otáľanie. Je čas postaviť sa proti emisiám uhlíka. Je to jediný spôsob ako zaistiť bezpečnejšiu budúcnosť pre naše deti, ale aj pre nás samých.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť