modre oci
Nezaradené

Veríte na náhody? Prečítajte si o 17 úžasných príbehoch, ktorým možno ani neuveríte

Niektoré náhody sa zdajú byť až príliš zvláštne a neuveriteľné na to, aby boli pravdivé. Prečítajte si 17 príbehov o náhodách, ktorým pravdepodobne ani neuveríte.

  1. Otcovia zakladatelia Thomas Jefferson a John Adams – niekedy dobrí priatelia, inokedy politickí rivali – zomreli v rovnaký deň. Stalo sa to 4. júla 1826 na 50. výročie vyhlásenia americkej nezávislosti, ktorej hlavnými tvorcami boli práve títo muži. Adams v ten deň okolo 18-tej hodiny, bez toho, aby vedel o Jeffersonovej nedávnej smrti, povedal: „Thomas Jefferson bude žiť.“
  2. Violet Jessopová bola asi najšťastnejšia žena a zároveň najväčšia smoliarka na svete. Na lodi HMS Olympic pôsobila ako stewardka a sestra, keď sa ľod zrazila s HMS Hawke. Táto žena bola taktiež na lodi HMHS Britannic, keď narazila na námornú mínu. Jessopová sa nachádzala aj na slávnej lodi RMS Titanic pri jej náraze do ľadovca. Keďže Jessopová pražila všetky tri udalosti, dostala prezývku „slečna nepotopiteľná“.
  3. Rok predtým, ako John Wilkes Booth zabil Abrahama Lincolna, zachránil Boothov brat Edwin Lincolnovho syna.
  4. Juhoafrický astronóm Danie du Toit prednášal na hodine o tom, ako môže smrť zasiahnuť kohokoľvek a kedykoľvek. Na konci hodiny sa udusil mentolovým cukríkom.
   mint-deathimg: pixabay.com
  5. Jeden muž sa rozhodol pomstiť za smrť svojej sestry, ktorá spáchala samovraždu kvôli nešťastnej láske. Preto na muža, ktorý jej zlomil srdce – Harryho Zieglanda – vystrelil a druhú guľku „venoval“ sebe. Ziegland však prežil a jemu určená guľka skončila v blízkom strome. O tri roky neskôr pracoval Ziegland na vyčistení miesta, kde došlo k streľbe. Na odstránenie spomenutého stromu použil dynamit. Výbuch vymrštil guľku zo stromu a tá Zieglanda zabila.
  6. 1. svetovú vojnu spustil atentát na arcivojvodu Františka Ferdinanda. Poznávacia značka na aute, v ktorom ho zabili, bola AIII 118. A viete, kedy skončila 1. sv. vojna? Presne 11/11/18.
  7. Počas 1. sv. vojny Briti upravili výletnú loď RMS Carmania na vojnové účely. Aby sa vyhli nepriateľským útokom, zamaskovali ju ako nemeckú loď SMS Trafalgar. V roku 1914 potopila Carmania pri pobreží Brazílie nemeckú loď. Bola to SMS Trafalgar, ktorá bola zamaskovaná, aby vyzerala ako britská Carmania.
  8. Henri Tragne z Marseille sa počas rokov 1861-1878 zúčastnil piatich pištoľových duelov. Prvé štyri vyhral bez toho, aby čo len raz vystrelil – jeho súperi zomreli prirodzenou smrťou. Počas piateho duelu tiež nepadol ani jeden výstrel. Na zem sa však pred duelom zrútil mŕtvy Tragne.
  9. Prvý muž, ktorý zomrel pri stavbe Hooverovej priehrady bol J.G. Tierney (20.12.1922). Posledný muž, ktorý pri jej stavbe umrel bol Tierneho syn Patrick. Stalo sa to o pár rokov neskôr, no v rovnaký deň (20.12.1935).
   Hoover-Damimg: Wikimedia Commons
  10. Keď sa žena menom Anne Parishová v roku 1920 prechádzala po parížskom kníhkupectve, našla knihu Jack Frost a iné príbehy. Manželovi povedala, ako veľmi túto knihu milovala, keď bola malá. Keď ju otvorili, nastalo prekvapenie. Vnútri knihy bolo napísané: „Anne Parishová, 209 N. Weber Street, Colorado Springs“.
  11. Spisovateľ Mark Twain sa narodil v roku 1835. V tom rokubola zo Zeme viditeľná Halleyho kométa – fenomén, ktorý sa objaví raz za 76 rokov. V deň, kedy Twain zomrel, sa kométa objavila opäť (1910). Možno to neznie ako veľká náhoda, no rok pred smrťou túto udalosť Twain predpovedal: „Prišiel som s Halleyho kométou v roku 1835. O rok príde znova a očakávam, že s ňou odídem. Ak sa to nestane, bude to najväčším sklamaním môjho života.“
  12. Adolf Hitler sa narodil 129 rokov po Napoleonovi Bonapartem. Hitler prišiel k moci 129 rokov po Napoleonovi a napadol Rusko 129 rokov po Napoleonovom napadnutí. A hádajte, kedy bol porazený? Presne 129 rokov po Napoleonovej porážke.
  13. Francúza menom Jean Marie Dubarry popravili 13. februára 1746 za vraždu svojho otca. Presne o sto rokov neskôr (na deň) popravili muža s rovnakým menom za rovnaký skutok.
  14. V roku 1974 taxík na Bermudách zrazil a zabil muža na mopede. Presne o rok neskôr šoféroval ten istý moped brat zosnulého muža. Zrazil ho rovnaký taxík, s rovnakým vodičom, na rovnakej ulici a dokonca aj s rovnakým pasažierom.
   killer-cabimg: zombieite/Flickr
  15. Román Edgara Allana Poea s názvom Príhody Arthura Gordona Pyma (1838) hovorí o príbehu štyroch stroskotancov, ktorí sa kvôli prežitiu rozhodli zjesť plavčíka menom Richard Parker. V roku 1884 sa odohral prípad štyroch stroskotancov z lode Mignolette, ktorí kvôli prežitiu museli zjesť plavčíka. Viete, ako sa volal? Správne, Richard Parker.
  16. V roku 1930 kráčal Joseph Figlock detroitskou ulicou, keď mu odrazu na hlavu spadlo dieťa, ktoré vypadlo z okna 4. poschodia. O rok neskôr sa situácia navlas zopakovala – to isté dieťa spadlo na hlavu toho istého muža z toho istého okna. Našťastie, obaja zúčastnení obe príhody prežili.
  17. Posledný prípad sa týka dvojičiek, ktoré po pôrode oddelili. Hoci sa nepoznali, od svojich adoptívnych rodičov dostali meno James. Z oboch sa stali policajti a obaja sa oženili so ženou menom Linda. Obaja pomenovali svojich synov rovnako (len v odlišnom tvare) – James Allan a James Alan. Obaja mali psov menom Toy a obaja sa s prvou manželkou rozišli, aby si mohli vziať ženu menom Betty.
   twin-boys

img: Jeremy Miles/Flickr

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť