podvadzanie partnera
Jednohubky

Aký je rozdiel medzi láskou a príťažlivosťou?

Miluje vás alebo po vás iba túži? Vedci zistili, aký je v tom rozdiel…

Ľudia hovoria, že príťažlivosť a túžba vedú k láske, no najčastejšie vedú iba k sexu. Mnohí ľudia si však na druhú stranu nemyslia, že sex je indikátorom lásky. Sex je pre nich len sex. Je dôležitý vo vzťahu, no nie je všetkým.

Takže, kedy sa stáva z príťažlivosti skutočná láska?

Vedci to opisujú slovami: Ak sa cítite, že ste na drogách, nie je to láska, len pobláznenie. Príťažlivosť vraj aktivuje časti spojené s motiváciou a láska aktivuje centrá spojené s empatiou a starostlivosťou. Viete, že ste zamilovaní, keď sa staráte viac o toho druhého ako o seba.

• Láska vám napomáha tolerovať človeka, aký v skutočnosti je, s príťažlivosťou prichádza láska k predstave, akú máte o človeku.

• Keď milujete, túžite po sexe, najmä vtedy, keď sa stretnete po dlhšej dobe, keď po niekom túžite, chcete sex vždy, keď sa stretnete. S láskou totiž narastá potreba akejsi hlbšej intimity ako len čistého sexu.

• Keď niekoho milujete, je ťažké vidieť jeho skutočnú tvár. Prinajmenšom ho nevidíte tak ako zvyšok sveta. Fyzická krása, ktorou vás očaril už nie je taká dôležitá.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť