muyinteresante.com.mx
Nezaradené

Angus Barbieri – človek, ktorý žil bez jedla po celých 382 dní

O tom, že ľudské telo dokáže zázraky niet pochýb. Tento prípad je však veľmi neobvyklý.

Pre normálne fungovanie ľudského organizmu potrebujeme jesť. To je jednoduchý fakt, ktorý sa nám často pripomína pocitom hladu. No viete si predstaviť držanie hladovky viac ako rok?

Je to až neuveriteľné, no prípad, kedy človek vydržal rok bez jedla skutočne existuje. Angus Barbieri v 60. rokoch minulého storočia po 382 dňoch vraj takmer zabudol, ako chutí jedlo. Jeho prvým sústom po dlhodobej hladovke bolo uvarené vajíčko, kúsok chleba s maslom a šálka čiernej kávy. Pre niekoho ľahké raňajky, no pre Angusa hostina. Asi takto vyzeral záver jeho dlhej cesty pod lekárskym dohľadom. Na úplnom začiatku však taký sebavedomý nebol.

27 ročný Škót mal totiž obrovskú nadváhu. V čase, keď navštívil lekárov s prosbou o pomoc, vážil 207 kíl. Odborníkov vyhľadal už celkom zúfalý v roku 1965. V tom období bolo naordinovanie krátkeho pôstu celkom bežným spôsobom liečby. Angus prešiel až za odporúčanú hranicu a s cieľom dosiahnuť váhu 82 kíl neprijímal potravu ani nasledujúce mesiace.

Foto: fenikssfun.com

Počas celého obdobia podstupoval pravidelné kontroly u lekárov. Tí boli v úplnom šoku, keď zistili, že Barbieriho telo akosi dokáže fungovať. Prijímal niekoľko vitamínov, no okrem toho pil len čaj, minerálnu vodu a občas kávu.

Angus je ojedinelým prípadom, keď hladovka skutočne pomohla. U mnohých pacientov totiž nezaberala a spôsobovala viac problémov ako riešení. Aj preto bol takýto postup liečby neskôr zakázaný. Barbieri je dodnes dôkazom, že ľudské telo dokáže do poslednej kvapky využiť naukladané zásoby a prežiť aj nezvyčajne ťažké časy.

zdroj: sciencealert.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť