modre oci
Shutterstock.com
Nezaradené

Orgazmus u „mŕtvych ľudí“ je možný ale za zvláštnych okolností

Orgazmus je veľmi pozoruhodný fenomén, ktorý bol dlhé tisícročia predmetom mýtov i povier. Začíname ho chápať až v posledných 100 rokoch a dozvedáme sa o ňom stále pozoruhodnejšie fakty. Prinášame vám jeden z nich, o ktorom ste pravdepodobne nikdy nepočuli.

Mary Roachová je americká spisovateľka, ktorá sa venuje fenoménom na pokraji vedy. Nebojí sa klásť si otázky, pri ktorých sa klasickí vedci červenajú alebo sa na ne netrúfajú pýtať. V poslednej dobe uprela svoju zvedavú pozornosť na orgazmus, predovšetkým jeho menej známe okolnosti.

Tvrdí, že je možné, aby došlo k orgazmu aj u mŕtvych ľudí. Samozrejme je dôležité povedať si, ako chápe slovo „mŕtvy“. Spisovateľka využila definície, ktoré používajú aj lekári: teda osobu, u ktorej už nastala mozgová smrť. Takí ľudia sa dajú pomocou prístrojov udržiavať v stave, kedy im ešte bije pomocou prístrojov srdce, ich krv je vďaka tomu okysličovaná a neodumierajú im tak orgány.

Orgazmus vzniká v nervovej sústave tzv. sakrálnych nervov okolo chrbtice. Na tie sa dá umelo pôsobiť pomocou tzv. stimulácie sakrálnej miechy. Ide o presne plynúce elektrošoky. Týmto spôsobom sa dá vyvolať orgazmus u mužov i žien aj bez súlože.

Roachovou zaujímalo či by sa takto dal u mŕtveho vyvolať aj orgazmus. Spýtala sa na to expertky na mozgovú smrť Stephanie Mannovej. „Povedala mi, že ak je stále okysličená oblasť sakrálnych nervov, nemal by to byť problém,“ povedala Mary Roachová.

Zatiaľ však žiadny takýto experiment neprebehol. Keď sa Roachová pokúsila niekoľkým vedcom naznačiť, že by mali tento experiment vykonať, reagovali negatívne.

zdroj: cheezburger.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť