Nezaradené

V Austrálii vyskúšaný liek proti rakovine, na pacienta nemal vedľajšie účinky!

Je tu konečne nádej pre ľudí, ktorí trpia rakovinou?

Malo by ísť o revolučný liek, ktorý ničí rakovinu. Na štyroch z piatich pacientov mal nový liek pozitívny výsledok.

Venetoclax získal zrýchlený súhlas pre použitie v Spojených štátoch. Je jedným z novej generácie cielených liekov, ktoré napádajú špecifické rakovinotvorné biologické faktory, akými sú bunkové mutácie.

Robert Oblak trpel opätovným výskytom chronickej lymfocytárnej leukémie, rakoviny krvi a kostnej drene, v roku 2013 bol vybraný na účasť v štúdii. Tento pacient povedal, že liek na neho nemal žiadne vedľajšie účinky. ,,Myslím, že som bol jedenásty človek na svete, ktorý ktorý skúsil túto liečbu, „ povedal.

7820416-3x2-340x227img: .abc.net.au

,,Bolo to úžasné,“ povedal tiež Oblak, ktorý počas jedného roka jeho leukémie prešiel do stavu remisie (stav, ktorým sa označuje zmiernenie až vymiznutie príznakov choroby.) Liek prirovnal k obyčajnému Panadolu, vraj sa po ňom cítil úplne v poriadku.

V štúdii mali štyria z piatich pacientov pozitívny výsledok, a kompletná remisia nastala u jedného z nich. Vývojárom Venetoclaxu- Davidovi Huangovi a jeho tímu– bola tento rok udelená cena Eureka za inováciu v lekárskom výskume.

Venetoclax je len jedným z radu významných vedeckých objavov vo výskume rakoviny v posledných rokoch. Oblasť výskumu dáva najväčšiu nádej imunoterapii, pri ktorej lieky pôsobia tým, že využijú vlastný imunitný systém tela na porazenie rakoviny. Doteraz bola táto liečba najefektívnejšia pri liečbe melanómu. Greg Lawson je svedectvom o sile tejto metódy.

Jeho liečba trvala dvanásť mesiacov a jeho melanómy boli úplne preč a Greg netrpel prakticky žiadnymi vedľajšími účinkami. Napriek tomu však imunoterapia nefunguje na každého. Je tragické, že jeho žene Jill sa vyvinul melanóm približne v rovnakom čase ako jemu. Jeho manželke však liečba nezabrala a pred dvoma rokmi zomrela.

.src

img: www.worldtechtoday.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť