Instagram.com
Nezaradené

Neseďte doma! Cestovateľský odkaz od 89 ročnej ruskej dôchodkyne, žne úspechy na Instagrame

Ak ste si už niekedy povedali, že ste na cestovanie starí, zamyslite sa ešte raz.

89-ročná Ruska Yelena Yerkhova je živým dôkazom toho, že na cestovanie nie je nikdy neskoro. Keď mala Lena (toto meno uprednostňuje) 83 rokov začala vo veľkom objavovať nové krajiny a kultúry. Snažila sa dohnať to, čo v minulosti zameškala. Len nedávno sa vrátila z Vietnamu a Izraela.

Foto: independent.co.uk

Aktívna babička-cestovateľka žije v Krasnojarsku na Sibíri. Ak sa pýtate z čoho financuje svoje výlety, šetrením z dôchodku (mesačne $155) i predávaním kvetov a šitím oblečenia.

Veľmi rada sa vracia do Českej republiky (miluje Karlovy Vary) a Nemecka. Rovnako dúfa, že na 90. narodeniny navštívi Taliansko a Dominikánsku republiku.

„Netreba sa ničoho báť, pretože zomriete iba raz a neviete, kedy to príde.“

Zatiaľ čo si babička vo Vietname užívala jazdu na mopede a ochutnávala miestne špeciality, v Izraeli neváhala vyskúšať jazdu na ťave. Nech príde kamkoľvek, získava nových priateľov, ktorí ju neraz zavedú na krásne miesta alebo jej ponúknu jedlo.

Foto: lonelyplanet.com

Aby sa so svojimi fotografiami a zážitkami mohla podeliť aj s ostatnými, poprosila vnuka, aby jej založil Instagram a Facebook. TU si môžete pozrieť ostatné fotografie.

Foto: Instagram

Foto: Instagram

Foto: lonelyplanet.com

Foto: Instagram

Foto: lonelyplanet.com

Foto: Instagram

zdroj: lonelyplanet.com

zdroj: independent.co.uk

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť