horor film
HBO.com
Jednohubky

Seriál, ktorý prekoná vaše očakávania a prekonal aj Hru o tróny. Dámy a páni vstúpte do sveta Westworldu

Seriál Westworld je jednoznačne tou súčasne najzaujímavejšou prácou od HBO, na ktorú môžete posledné mesiace natrafiť.

Jedná sa o snímky, ktoré sa inšpirovali rovnomenným filmom z roku 1973 a ukazujú nám, čo by sa dialo ak by sme boli prehnane bohatí a na miesto dovolenky k moru by sme sa vybrali do obrovského parku zážitkov, kde sa nám nemôže nič stať. Máme možnosť zapadnúť do dejovej línie stoviek postáv, ktoré sú tak trochu ľudia, ale viac roboti…

V daný čas drahého relaxu nie ste obmedzovaní ničím, iba vašou fantáziou. Niektorí návštevníci (hostia) sa môžu rozhodnúť vystrieľať celé westernové mesto alebo „len“ prepadnúť starého farmára a znásilniť jeho dcéru. Nič sa však nedeje. O budúcich hostí je postarané aj na druhý deň. Telá sa opravia a ráno začína tá istá slučka dookola, samozrejme pokiaľ dej trochu neovplyvníte svojím konaním. Firma starého stvoriteľa parku (Antony Hopkins) sa taktiež sem-tam pohrá so scenárom, pre ešte emotívnejší zážitok.

Na svetlo však prichádza aj ľudský faktor robotických ľudí… Začínajú sa u nich prejavovať „spomienky“ z minulých verzií, pri ktorých sa tvorcom seriálu podarilo zahrať na strunu fanúšikom Matrixu. Seriály od HBO nedostávajú obrovské budgety nadarmo a vy sa tak niekedy pristihnete pri myšlienke, že sledujete kvalitný film na ktorom sa nešetrilo.

Jedna časť mala stáť vyše 10 miliónov dolárov, čo hravo pokrylo doteraz najúspešnejší seriál Hra o tróny (cca 5 mil. dolárov na časť). Westworld dokonca tromfol vlajkovú loď vlastnej spoločnosti aj počtom divákov, čo je viac ako prekvapujúce.

Na vaše začudovanie si potom spomeniete, že stále sledujete seriál, ktorý bude pokračovať ďalšou časťou. Tú si obvykle zapnete hneď po skončení tej predchádzajúcej. Smutné však je, že na pokračovanie desaťčasťovej prvej série, si budeme musieť počkať vyše jedného roka. Za mňa však môžem povedať, že čakať sa jednoznačne oplatí.

Lukáš Dubovský
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť