modre oci
Nezaradené

Na Sahare napadalo túto zimu rekordné množstvo snehu. Takúto nádielku nikto nečakal

Ľudia na Slovensku (a asi nie len u nás) majú tendenciu sťažovať sa na počasie. V zime, keď je príliš chladno a padá sneh. Potom v lete, keď udrie vlna horúčav, a je problém cez obed vyjsť mimo tieň. Na jar sa zase topí sneh, a aprílové počasie si vie vystreliť z každého. Na jeseň je pre istotu daždivo, a zhnité lístie pôsobí trochu deprimujúco. Ak sa však chceme sťažovať na bláznivé počasie, pozrime sa čo sa deje vo svete.

V decembri to bolo vyše 37 rokov odvtedy, čo na Sahare videli sneh. Internet obehlo niekoľko fotografií dún so snehovou čiapkou. Mesiac na to však na Sahare napadala súvislá veľká vrstva snehu. Toľko snehu tu za celú známu históriu nebolo.

Takto vyzerá Sahara zvyčajne

Foto:instagram.com

V Aïn Séfra, v Alžírsku, sa ráno prebudili do bieleho rána. Záveje majú miestami vyše metra. Toľko nenasnežilo vo väčšine lyžiarskych stredísk v Alpách za posledný týždeň.

Foto:ZINEDDINE HASHAS/GEOFF ROBINSON PHOTOGRAPHY

Od decembra, kedy prvý raz snežilo, sa sem tam stále objavili nejaké vločky. Dnešné ráno ale prekvapilo úplne celý svet. Domáci majú zo snehu neskutočnú radosť.

Foto:ZINEDDINE HASHAS/GEOFF ROBINSON PHOTOGRAPHY

Región sa volá „Brána do Sahary“, nachádza sa v nadmorskej výške asi 1000 m.n.m. a je obklopený pohorím Atlas. Nikto však takúto snehovú nádielku nečakal.

Foto:ZINEDDINE HASHAS/GEOFF ROBINSON PHOTOGRAPHY

Ešte stále sa vám zdá, že naše počasie je bláznivé?

zdroj: indiatimes.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť