modre oci
Nezaradené

Radi sa bojíte? Toto je 19 najstrašidelnejších turistických destinácii, ktoré vám naženú husiu kožu

Turistika môže mať rôzne podoby a môže byť aj temná. Na svete existuje mnoho miest, po navštívení ktorých vám naskočí husia koža. Jedno miesto odpudzuje tým ako vyzerá, kým iné príbehom, ktorý stojí za ním. Toto je výber z tých najstrašidelnejších.

Cintorín Chauchilla v Peru je starovekým pohrebiskom v srdci neúrodnej púšte Sechura. Ľudské pozostatky tu ležia zhruba od roku 1 000 n.l.
Mandatory Credit: Photo by Stock Connection/REX/Shutterstock (2363962a) Pre - Inca cemetery, Peru. VARIOUS
img: via dailymail.co.uk

Kaplnka kostí v Portugalsku bola postavená z kostier viac ako 5-tisíc mníchov. Na stene tu dokonca visia dve skoro kompletné kostry, dieťaťa a dospelého človeka.
Mandatory Credit: Photo by imageBROKER/REX/Shutterstock (3469099a) Stacked bones and skulls in the ossuary, Capela dos ossos parede, chapel of the bones, bones chapel VARIOUS
img: via dailymail.co.uk

Podobne ako Kaplnka kostí v Portugalsku má strašidelný vzhľad aj „Kostnice“ v obci Sedlec u našich západných susedov. Nachádzajú sa tu kosti 40-tisíc ľudí, ktorí zomreli na mor alebo sa stali obeťami husitských vojen.
Decoration with human bones, Sedlec Ossuary, 1870, cemetary of All Saints Church, Kutna Hora, Central Bohemia region, Czech Republic.
img: via dailymail.co.uk

Strašidelné detské oddelenie opustenej psychiatrickej liečebne v Orangeburgu v USA by nepochybne nahnalo strach aj najodvážnejším. Táto liečebňa bola postavená v roku 1930 a v „najlepších“ časoch ju obývalo až 9-tisíc pacientov. Dnes je budova prázdna.
ORANGEBURG, NEW YORK - FEBRUARY 7, 2016: View inside abandoned children's ward at Rockland Psychiatric hospital with eerie toys on cart; Shutterstock ID 400077481
img: via dailymail.co.uk

Visiace rakvy na skalách s pozostatkami ľudí môžete nájsť na Filipínach. Členovia kmeňa Igorot takto „pochovávali“ svojich blízkych na stranách skál v nádeji, že tento rituál ich udrží v blízkosti predkov.
SAGADA, MOUNTAIN PROVINCE, PHILIPPINES - 2014/09/07: Sagada is famous for hanging coffins. Before the colonial era, the people observed this ritual because they believed that the higher they hung the coffins of their bereaved, the closer they were to the heavens. A chair is found at the hanging coffins because this is where the body of the dead was placed when he died. (Photo by Sherbien Dacalanio/Pacific Press/LightRocket via Getty Images)
img: via dailymail.co.uk

Mumifikované tela lemujú stenu kapucínskych katakomb v talianskom Palerme. Tento morbídny zvyk sa datuje až do 16. storočia, kedy práve uchovanie telesných pozostatkov v takejto forme a na tomto mieste bolo veľkou cťou.
GANGI, ITALY - July 03, 2016: The crypt of the mother church, where all priests are buried mummified. ; Shutterstock ID 456120115
img: via dailymail.co.uk

Izba v meste duchov, v ukrajinskej Pripjati, ktorá bola opustená po Černobyľskej jadrovej katastrofe v roku 1986 dnes pripomína scény z post apokalyptického filmu.
Creepy doll in middle school in Pripyat, Chernobyl region, Ukraine in a summer day; Shutterstock ID 410972197
img: via dailymail.co.uk

Nemecká vojenská nemocnica Beelitz-Heilstätten, ktorá bola postavená v 1898 a liečila pacientov s tuberkulózou, je známa tým, že raz sa tu liečil aj Adolf Hitler. Dnes je rozpadnutá a opustená.
(GERMANY OUT) Germany - Brandenburg - Beelitz-Heilstaetten: One of the rooms of the former hospital "Beelitzer Heilstaetten" which is in need of rehabilitation. From 1945-1994 it used to be a hospital for the Sovjet army in East-Germany, former surgery (Photo by Martin Sachse/ullstein bild via Getty Images)
img: via dailymail.co.uk

Mumifikované telo dieťaťa je vystavené v Múzeu múmií v mexickom meste Guanajuato, ktoré je domovom mumifikovaných tiel ľudí, ktorí zomreli na choleru v roku 1833.
Mandatory Credit: Photo by imageBROKER/REX/Shutterstock (4260002a) Mummy in the Mummies' Museum, Guanajuato, Mexico VARIOUS
img: via dailymail.co.uk

Do zoznam najstrašidelnejších miest, ktoré môžete navštíviť sa opäť dostali naši západní susedia. Na pražskom starom židovskom cintoríne, ktorý sa datuje do roku 1478, môžete nájsť 12-tisíc náhrobných kameňov. Zaujímavosťou však je, že je tu pochovaných až 100-tisíc ľudí, ktorých telá museli byť ukladané až do 12-tich vrstiev.
Tombstones in the Old Jewish Cemetery in Prague; Shutterstock ID 391242985
img: via dailymail.co.uk

Takýto trh ako je v Togu ste určite ešte nenavštívili. Trh známy ako „voodoo supermarket“ ponúka nezvyčajné produkty. Je plný zvieracích a ľudských častí tiel, ktoré ľudia kupujú a používajú na liečivé rituály.
Mandatory Credit: Photo by Xinhua/REX/Shutterstock (4743089b) Animal heads at the market in Lome, Togo. Many of Togo's population are believers of Voodoo, a religion that claims the use of animal parts will cure diseases and make prayers come true. Various
img: via dailymail.co.uk

Aokigahara, známejší ako les samovrážd, sa nachádza na úpätí hory Fudži v Japonsku a od roku 1950 si v ňom vzalo život viac ako 500 ľudí.
Japan, Koshinetsu Region, Yamanashi Prefecture, Fujikawaguchiko, View of moss and tree in Aokigahara forest. (Photo by: JTB Photo/UIG via Getty Images)
img: via dailymail.co.uk

Na litovskom Vrchu krížov je zoskupených okolo 100-tisíc krížov, ktoré sa tu hromadili počas stoviek rokov. Nosili ich sem vytrvalí pútnici, ktorí na tento vrch chodili prosiť Ježiša o zázrak.
Mandatory Credit: Photo by Amos Chapple/REX/Shutterstock (2399340w) Fransiscan monk Brother Michael returns to his monastry Hill Of Crosses, Lithuania - 22 May 2013 *Full story: http://www.rexfeatures.com/nanolink/ld7b The Hill Of Crosses in northern Lithuania has been a site of pilgrimage for hundreds of years. Consisting of a hill bristling with hundreds of thousands of crosses of every size and design, it is a powerful testament to religious devotion. The tradition of leaving crosses began after an uprising against the Russian tsar was put down in 1831. Relatives of the dead rebels, with no bodies to bury, instead left crosses on this hill to commemorate their fallen. When the Russians again occupied Lithuania, during the soviet period, religion was forbidden. Crosses appearing on the hill became a symbol of resistance to the communist regime and in response the KGB twice bulldozed the hill.
img: via dailymail.co.uk

Rozpadnutý kostol Sv. Jiří v Česku, ktorého strecha sa zrútila počas pohrebu v roku 1968, sa stal domovom umeleckej inštalácie sadrových figurín od Jakuba Hadravu. Toto miesto ma nepochybne zvláštnu atmosféru.
LUKOVA, CZECH REPUBLIC - NOVEMBER 16: Ghost statues by artist Jakub Hadrava are placed at the St. George's church near Plzen on November 16, 2014 in Lukova, Czech Republic. Artist Jakub Hadrava created 32 plaster life-size ghost statues, which symbolize Sudeten Germans who lived in the village. St. George's church, which was build in the north-western Bohemian region of the Czech Republic in 1352, fell into disrepair after the roof collapsed during a funeral service in 1968. Hadrava's aim is to make the church more attractive for visitors and to gain money for renovation work. According to voluntary church manager Petr Koukl, about 2500 people from around the world have been visiting the church this year. (Photo by Matej Divizna/Getty Images)
img: via dailymail.co.uk

Kolmanskop je desivé mesto duchov v púšti v Namíbii, ktoré bolo opustené v roku 1940. Dnes ho môžete navštíviť s turistickým sprievodcom.
3975c99300000578-0-image-m-1_1476717954062
img: via dailymail.co.uk

Cela vo väzení v americkej Západnej Virgínii, v ktorom bolo vykonaných okolo 100 popráv. Zavreli ho v roku 1995 a v súčasnosti si ho zvedavci môžu obzrieť aj zvnútra.
[UNVERIFIED CONTENT] Moundsville West Virginia, West Virginia State Penitentiary Cell Block with Graffiti and drawings on the Cell Block walls showing life inside the Penitentiary and State Prison Cell
img: via dailymail.co.uk

Most Overtoun v britskom Miltone nie je na prvý pohľad až taký výnimočný. Z nepochopiteľných príčin z neho spontánne zoskočilo viac ako 600 psov za posledných 70 rokov. Viac ako 50 z nich tento pád neprežilo.
393eb35700000578-0-image-m-35_1476028847074
img: via dailymail.co.uk

Morské pevnosti Red Sands na pobreží britského Kentu boli pôvodne postavené, aby ochránili Britániu pred inváziou nemeckých vojsk počas druhej svetovej vojny. Boli čiastočne rozobrané v roku 1956 a dnes stoja opustené.
Mandatory Credit: Photo by DaveHamilton/Bournemouth New/REX/Shutterstock (4894900h) The Maunsell Forts were small fortified towers built in the Thames and Mersey estuaries during the Second World War New book 'Wild Ruins' reveals hidden locations of ruins and forgotten relics, Britain - Jun 2015 *Full story: http://www.rexfeatures.com/nanolink/qlrx The hidden locations of hundreds of historic ruins and forgotten relics have been revealed in the first ever guide to Britain's crumbling past. Author Dave Hamilton has spent more than three years travelling the length and breadth of the country chronicling little-known and hard-to-find remains of abandoned castles, churches, settlements and industrial works. His new book 'Wild Ruins' lifts the lid on more than 250 haunting sites nationwide in a bid to reconnect people with the country's history. Explaining the inspiration behind his book, Dave said: "What really tipped the balance was a trip to Fussell's Iron Works at Mells, near where I live. It's a sprawling Victorian ruin but it's not on any tourist maps and it made me think what else could be out there". He adds: "I want the book to encourage people to visit these sites to learn about and marvel in our past".
img: via dailymail.co.uk

Nenechajte sa zmiasť týmto na pohľad pekným ostrovom v Brazílii. Jeho názov je Hadí ostrov pretože na každý meter štvorcový jeho plochy pripadá presne jedna smrtiaca zmija. Po tom čo boli poslední obyvatelia zabití týmto jedovatým hadom, bol ostrov oficiálne vyhlásený za príliš nebezpečný pre obývanie ľuďmi.
Queimada Grande Island, Itanha?m, SP
img: via dailymail.co.uk

img: via dailymail.co.uk

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť