modre oci
Nezaradené

Box – 10 vecí, ktoré ste o ňom nevedeli

Box je športom ktorý sa za šport často ani nepovažuje. Profesionálny box je však športom kráľov, v ktorom sa nemôže angažovať ktokoľvek. Dnes sa pozrieme na 10 zaujímavostí zo sveta profesionálov v boxe.

1. George Foreman zarobil viac peňazí predajom svojích svetoznámych grilov, než zarobil vo svete profesionálneho boxera. Je potrebné podotknúť, že sa dvakrát stal svetovým šampiónom ťažkej váhy.

2. Muhammad Alí bol ako dieťa odmietnutý svojím detským idolom so žiadosťou o autogram. Jedna z prvých vecí, ktoré preto urobil po nástupe do svojej profesionálnej karéry, bolo že sa zaprisahal nikdy a nikoho neodmietnuť so žiadosťou o autogram.

3. Thajský väzni sú prepúšťaný oveľa skôr, pokiaľ sa zúčastňujú boxerských zápasov, so zahraničnými väzňami.

4. Boxerské rukavice sú podľa štatistík oveľa nebezpečnejšie než amatérsky box s nechránenými rukami.

5. V roku 1949 sa konal oficiálny zápas človeka s medveďom. Nikto nebol prekvapený, keď medveď vyhral.

6. Salamo Arouch bol židovský boxer väznený v Osvienčime. Obľúbenov zábavou dozorcov, tu bolo nechať ho neľútostne boxovať s ostatnými väzňami. Každý porazený väzeň bol okamžite poslaný do plynovej komory. Arouch prežil v tábore dva roky a nakoniec bol prepustený Spojencami pri dobytí Osvienčimu.

7. Boxer Sugar Ray Robinson vycúval z boja, keď mal sen, že v ringu zabije svojho súpera. Kňaz ako aj jeho osobný tréner ho ˇvsak donútili nastúpiť do ringu. Robinson zabil svojho protivníka Jimmiho Doylea.

8. V skutočnosti neboli boxerské rukavice zavedené z bezpečnostných dôvodov. Skutočným dôvodom, bola vyššia pravdepodobnosť priameho zásahu do tváre.

9. Dcéra režiséra, Georgea Lucasa, vlastní titul z prestížne bojovej súťaže MMA.

10. Boxer Muhammad Alí bol pred jedným zo svojích najväčších zápasov, až 2 mesiace bez sexu. Odôvodňoval to tým, že po takomto tréningu bude v ringu agresívnejší, než kedykoľvek predtým.
Text: Jozef Kotrý

Zdroj: KickassFacts.com | Multimediálne súbory: Pinterest.com

Preklad: Tomáš Záhradskovský

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť