modre oci
Nezaradené

Chlapca s igelitovou taškou už našli, stretne sa s Messim

Barcelonská hviezda Lionel Messi si chce dohodnúť schôdzku s afganským chlapcom, ktorý získal slávu po tom, čo sa na internete šírila fotografia jeho „dresu“.

Päť-ročný Murtaza Ahmadi je z chudobnej rodiny žijúcej v stredoafganskej provincii Ghazní v blízkosti Kábulu.
Dres mu vyrobil jeho starší brat Homayoun. Použil na to igelitovú nákupnú tašku, ktorej modré a biele pruhy pripomínajú dres argentínskeho národného tímu. Snímky malého Afganca sa v polovici januára objavili na facebooku a začali sa šíriť na sociálnych sieťach.

160127153557-02-messi-boy-tease-exlarge-169.jpg_37949031img: AFP

BBC-Chlapec-s-igelitovym-dresom-Messiho-je-z-AfganistanuPôvodný snímok, ktorý to celé začal.

 

Jorge Messi, otec futbalistu, pre AFP v sobotu povedal, že Lionel chce pre neho niečo urobiť. Španielske veľvyslanectvo v Kábule oznámilo, že by bolo bezpečnejšie uľahčiť stretnutie v európskej destinácii.

Podľa chlapcovho otca, hrávajú jeho synovia len s prepichnutou loptou a repliku dresu si nemôžu dovoliť. Tento príbeh sa dotkol futbalových fanúšikov po celom svete a budeme sledovať ako to celé dopadne.

Šport bol za vlády Talibanu naozaj zdriedkavý a futbalový štadión v Kábule bol notoricky známym dejiskom popráv, kameňovania a mrzáčenia. Futbal a kriket sú dva najpopulárnejšie športy vo vojnou spustošenej krajine.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť