modre oci
Nezaradené

Tieto sochy sú tak malé, že ich nemožno vidieť voľným okom!

Nová séria sôch Jontyho Hurwitza sú najmenšie ľudské formy, aké si kedy videl.

Anaformický umelec vytvorit sochy s rozmermi 20 x 80 x 100 mikrónov, čo je veľkosť približne jednej ľudskej spermie. Na svojej stránke tvrdí, že tieto sochy sú tak veľké, o koľko tvoje prsty vyrastú za každých 6 hodín. Stručne zhrnuté, tieto sochy sú tak malé, že nie je šanca ich vidieť voľným okom.

trust201

Miniatúrne sochy od Hurwitza dostali názvy „Cupid and Psyche: The First Kiss“, „Trust“, a „Intensity. Boli vytvorené technológiou 3D tlače a multifotónovou litografiou. Je to doslova práca vytvorená využitím kvantovej fyziky.

„Ako sa technológia vyvíja rýchlejšie, než sme my ľudia vôbec schopný spracovať, hranice medzi vedou a mýtom sa zmazávajú. Táto práca reprezentuje moment v histórií, kedy sme schopní vytvoriť plnú ľudskú formu rovnakých rozmerov, ako je spermia, ktorá stojí na počiatku človeka. Je to trochu ako prelomenie zvukovej bariéry v umení,“ tvrdí Hurwitz.

Cupid-2Bant-2Binsect-2B2-2Bheavenly-2B01

Napriek mikroskopickým rozmerom sú sochy neuveriteľne detailné – pod mikroskopom tu zbadáš krídielká, uši, dokonca aj pupky a prsty. Tieto výtvory sú pritom menšie ako oko mravca!

„Absolútny fakt je toto: ľudské oko nie je schopné vidieť tieto sochy. Všetko, čo vidíš, je zrkadlo..a nič na ňom. Jediným spôsobom, ako preskúmať tieto práce je na obrazovke cez elektrónový mikroskop. Takže ako môžeš vedieť, že tieto sochy naozaj existujú?,“ dodáva.

intensity301 Trust-2Bhair-2Bfull-2Bheavenly-2B01 intensity101 Cupid-2Bant-2Bheavenly-2B01 human-2Bhair-2Bintensity-2B01 Cupid401a Trust-2Bneedle-2Bfull-2Bheavenly-2B01 Cupid301 intensity201

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť