vedelisteze.sk
Nezaradené

Cítite sa ustavične hladný? Možno vášmu telu chýbajú iba tekutiny

Najete sa a v tej chvíli sa cítite ozaj plný. Ale prejdú dve hodiny a cítite sa hladný znova? Čo urobíte? Vezmete si napríklad balíček sušienok alebo lupienky? Gratulujeme! Takýmto spôsobom totižto postupne priberáte.

Pýtate sa samého seba, prečo je tomu tak? Prečo ste stále hladný? Na mieste sú obavy, či nemáte vo svojom tele parazita alebo či to nemôže byť cukrovka. Možné je všetko. Ale vo väčšine prípadov ide o to, že ste dehydratovaný a jednoducho iba pociťujete smäd.

Viac ako polovica ľudí je chronicky dehydratovaná, mnohí o tom ani netušia. Problémom je, že väčšina ľudí nevie rozoznať príznaky hladu od príznakov smädu. A tak skôr ako po pohári s vodou siahajú po jedle.

Ako teda tieto príznaky rozoznať? Pozrite si nasledujúcu grafiku:

Foto: vedelisteze.sk

Ako môžete vidieť, tri signály zo štyroch sú rovnaké vtedy, keď pociťujete hlad, aj vtedy, keď pociťujete len smäd.

Ako sa teda nenechať oklamať?

Jedným z tipov môže byť ten, že pocity skutočného hladu prichádzajú postupne, nikdy nie naraz. Takže skúste najskôr siahnuť po tekutine ako po jedle.

Foto: pixabay.com

Držte sa zvyku

Vypite jeden pohár (200 – 250 ml) vody alebo bylinkového čaju aspoň pol hodinu pred samotným jedlom. Tento spôsob vám napomôže uvedomiť si skutočnú mieru vašej chuti do jedla. Navyše takto organizmus tekutiny účinnejšie vstrebe. Dehydratácia môže byť vo vašom živote zradnejšia, ako si vôbec uvedomujete. Naučte sa teda počas dňa piť viac čistej vody. Zistíte, že váš apetít klesne, zjete menej a ešte k tomu sa budete cítiť v oveľa lepšej kondícii.

zdroj: lifehack.org

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť