Nezaradené

Čokoláda na raňajky podporí vašu myseľ a zdravie, hovoria vedci.

Možno ste už počuli názor, že čokoláda dopomáha k mysleniu. Nedávne štúdie zistili, že čokoláda zlepšuje mozgovú činnosť.

Raňajky sú dôležitou súčasťou každého dňa. Naše telo sa počas spánku „vypína“, takže prvé jedlo dňa je dôležité na prebudenie a opätovné „naštartovanie“ organizmu. Výdatné raňajky by nám k tomu mohli výrazne dopomôcť. Kombinácia čokoládového zákusku s iným jedlom podporí mozgovú činnosť a ak to budete praktizovať pravidelne, myseľ začne fungovať aktívnejšie a pozitívnym spôsobom.

Takáto čokoládová sladkosť bude blahodarná nie len na raňajky vďaka energii, ktorú dodá mozgovej činnosti, ale môže byť nápomocná aj v uspokojení chutí a zlých stravovacích návykov po celý zvyšok dňa. Zmyslom tejto štúdie, uskutočnenej Univerzitou Tel Aviv, bolo ukázať, že správne načasovanie plnohodnotného jedla má pre ľudí, ktorí sa snažia zhodiť prebytočné kilá viac výhod. Vysoko kalorické raňajky, v ktorých sú zahrnuté aj sladkosti pomôžu vyrovnať kalórie po zbytok dňa.

img: www.bustle.com

Už od dávnych čias boli kakaové bôby zberané rôznymi kmeňmi v Južnej Amerike. Vďaka tradícii týchto kmeňov sa kakaovník vždy spájal s romantikou, pretože z neho vyrábali nápoje určené pre svadobné ceremónie a iné im podobné slávnosti. Bola to lahôdka známa iba v niektorých častiach zeme, ale akonáhle sa rozšírila do celého sveta stala sa vyhľadávanou z rôznych dôvodov. Používala sa na liečenie chorôb, či ako dôkaz kráľovskej hodnosti, prepychu či komfortu a teraz môže napomôcť mozgovej činnosti a byť súčasťou každých raňajok. Niektoré z tých troch miliónov kakaových bôbov skonzumovaných ročne si môžete vychutnať aj v skorých ranných hodinách pri najlepšom chode dňa.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť