Nezaradené

Deti pri dvojhodinovej ceste do školy riskujú svoje životy – 800 metrov po rebríku na vrchol útesu

Niektoré deti by urobili čokoľvek, aby mohli odísť zo školy. Iné riskujú svoje životy, aby sa tam dostali.

V horách juhozápadnej čínskej provincie S‘-čchuan, deti vystupujú na 800 metrový útes po nestabilných rebríkov, aby sa dostali do školy. Dvojhodinová cesta je tak náročná, že sa domov vracajú iba dvakrát mesačne.

img: via edition.cnn.com

img: via revue.stoplusjednicka.cz

Atule’er, dedinka so 400 obyvateľmi, pritiahla pozornosť širokej verejnosti potom, čo Pekingské správy zverejnili neobyčajné fotografie 15 školákov (najmladší z nich majú 6 rokov) ako lezú po rebríkoch na strmých skalách.

img: via revue.stoplusjednicka.cz

img: via revue.stoplusjednicka.cz

Fotograf Chen Jie prvýkrát počul o obci od priateľov a keď sa dozvedel, že sa deti budú vracať domov, pripojil sa k skupinke s fotoaparátom v ruke a zachytil cestu po sedemnástich rebríkoch pozdĺž skalnatého útesu. „Bolo dosť nebezpečné vyliezť hore. Neviem si predstaviť, aké by to bolo liezť dole,“ povedal Chen.

img: via revue.stoplusjednicka.cz

img: via revue.stoplusjednicka.cz

Vždy sa nájdu rodičia-dobrovoľníci , ktorí počas každej cesty dohliadajú na deti. Chen povedal, že je šokovaný, keď porovnáva kontrast s bohatšími deťmi v Pekingu. „Mestskí rodičia si robia starosti, keď ich rozmaznané deti nie sú spokojné, ale to, čomu musia deti čeliť tu je hrozná priepasť – môžu spadnúť každú chvíľu, povedal. Poznamenal, že deti sa nezdali byť vystrašené. Iba jeden chlapec povedal, že sa zľakol, keď uvidel kamaráta takmer skĺznuť z rebríka.

img: via revue.stoplusjednicka.cz

img: via revue.stoplusjednicka.cz

V poslednom desaťročí Čína vybudovala svoju infraštruktúru na podporu rastúcej ekonomiky. Napriek tomu milióny ľudí stále žije pod hranicou chudoby. Peking uviedol, že bude bojovať s chudobou v tých najzúfalejších oblastiach, vrátane provincie S‘-čchuan.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť