Nezaradené

Do obchodov v Európe prichádza modré víno

Svet pozná rôzne vína a rozlišuje najmä ich chuť keďže výber farieb je značne obmedzený, viete si však predstaviť, že vás zrazu v obchode prekvapí modrý odtieň? To sa o chvíľu môže stať realitou. Niekoľko mladých podnikateľov v Španielsku chce totiž preraziť do sveta s modrým vínom pod názvom Gik.

Svetlomodrý nápoj je výsledkom práce šiestich mladých podnikateľov bez akejkoľvek predošlej skúsenosti v oblasti výroby vín. Tí spolupracovali s Univerzitou v Baskicku a taktiež s oddelením baskickej vlády, ktoré sa zaoberá výskumom jedla. To všetko preto, aby vytvorili svoj cielený produkt. V súčasnosti pripravujú predaj modrého vína v menších obchodoch po Európe.

Oblasť Baskicko v Španielsku je tradične známa šumivým kyslejším vínom. Spoluzakladateľ startupu Aritz López tvrdí, že španielskym vínam chýba trochu revolúcie, a tak sa rozhodli prísť s niečím inovatívnym a originálnym. Gik je vytvorený zo zmesi bieleho a tmavého hrozna s pridaným sladidlom. Všetky prísady, ktoré vytvárajú modrý odtieň sú prírodné, aj keď to na prvý pohľad tak pôsobiť nemusí. Farbu totiž vytvára pigment zo šupky hrozna a indigo, čiže modré farbivo z rastliny Isatis tinctoria, inak nazývaná aj farbovník obyčajný.

Odtieň vína podľa Lópeza reprezentuje akýsi pohyb, inováciu, zmenu a nekonečno. Obsahuje 11,5 % alkoholu a jedna fľaša stojí okolo 10 eur. S predávaním tohto nezvyčajného vína zatiaľ plánujú začať obchody vo Francúzsku, Nemecku, Holandsku a vo Veľkej Británii.

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť