Autor
Nezaradené

V Eurovei otvorili najväčšiu piváreň na Slovensku s 33 druhmi pív

Aj keď Bratislava nie je vnímaná ako pivné mesto, človek tu môže nájsť naozaj pestrý výber piva. Ponuku zlatého moku v našom hlavnom meste obohatila nová pivná prevádzka, ktorá svojou ponukou prekonala bratislavský Damian Craft Beer Bar, či podniky ako košické Dobré Časy a Red Nose Pub. Pivo však nie je to jediné, čo tu nájdeš, v ponuke je aj tradičná teplá kuchyňa a tešiť sa môžeš aj na bohatý program. Už čoskoro sa tu budú konať rôzne udalosti a koncerty, nakoľko priestory ako tieto ponúkajú priam neobmedzené možnosti, čo sa využitia týka.

Foto: Autor

Kde vznikla idea otvoriť si piváreň? A prečo práve v Eurovei?

„Idea vznikla pri dobrom pive. OC Eurovea je ideálne miesto, kde sa stretáva hneď niekoľko cieľových skupín, ktoré môžu reflektovať na našu ponuku,“ vyjadril sa spolumajiteľ Radoslav Valápka.

Foto: facebook.com/Craft.B33R.Gallery

Každého milovníka určite poteší pohľad na v skutku bohatý výber tých najlepších pív. V pivárni Craft Beer si môžeš vybrať z 33 pív z rôznych kútov sveta. Samozrejme nesmie chýbať ani pestrý výber craftových pív z tých najlepších slovenských a českých pivovarov. Jedným z cieľov pri otváraní bolo priniesť kvalitné remeselné pivá z rôznych kútov Slovenska, nakoľko ponúkať tu len craftové pivá z Bratislavy, by bolo ako nosiť drevo do lesa. Eurovea je miesto plné turistov a aj vďaka Craft Beer Gallery budú mať šancu ochutnať pivné skvosty z Kežmarku, Martina alebo Prievidze.

Foto: Autor

Podľa čoho ste vyberali značky pív do vašej ponuky?

Podľa osobných skúseností a podľa preferencií spotrebiteľov, keďže už máme skúsenosti s podobným typom podniku. To však neznamená, že sa nebudú ponúkané pivá počas našej existencie meniť.“

Foto: facebook.com/Craft.B33R.Gallery

Kvalitné pivo ide ruka v ruke aj s dobrým jedlom. V Craft Beer určite prídeš na chuť rôznym pivným špecialitám, polievkam, ale aj špeciálnemu street-foodu. Najväčšia piváreň v meste ťa neprekvapí len 22 pípami a ojedinelou Pivovicou. Vládne tu taktiež super atmosféra, aj vďaka ktorej sa podnik každý víkend naplní do posledného miesta. Ich priestory pritom vôbec nepatria medzi najmenšie v meste, Craft Beer má hneď dve poschodia s rozlohou 200 metrov štvorcových.

Foto: Autor

Nový bratislavský pivárenský skvost otvorili len 15. februára, no za tento krátky čas si stihol získať kopu verných návštevníkov. Za celým konceptom stoja skúsení podnikatelia Milan Bilík, ktorý je zároveň majiteľom Prievalského pivovaru Sandorf, Radoslav Valápka – majiteľ Staromeštianskej pivotéky a Pivovaru Kastelán. Do tímu patrí aj Marek Brunaj a František Kokeš, ktorí majú pod palcom firmu Art Solution, ktorá je dovozcom piva BrewDog na slovenský a český trh.

Foto: Autor

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť