modre oci
Nezaradené

Fotografie objavené v podkroví po 50 rokoch

Tieto vintage fotografie zachytávajú nadčasovú energiu a rôznorodosť, ktorá bola charakteristická pre ulice New Yorku v 50. rokoch.

Nedávno objavené starožitné fotografie predstavujú mesto, ktoré pomocou ROLLEIFLEXU zachytil fotograf Frank Larson. Larson svoje čiernobiele fotografie uschoval v podkroví, kde ich objavil jeho vnuk po takmer 50 rokoch. Vnuk našiel túto pozoruhodnú zbierku pouličných scén, ktoré ponúkajú úprimný pohľad do histórie veľkomesta.

ROLLEIFLEX

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Larson pracoval ako audítor v Queense a mal veľký talent pre zachytenie krásnych chvíľ v každodennom živote. Cez víkendy, opúšťal domov skoro ráno, aby zdokumentoval život meste. Počas jeho života však jeho práca nebola dostatočne ocenená. Po Larsenovej smrti v dôsledku mozgovej mŕtvice sa jeho diela stratili na takmer 50 rokov. Zbierka čiernobielych fotografií je dnes v starostlivosti Queens Museum of Art a jeho fotografie dostávajú uznanie, ktoré si zaslúžia.

Vnuk pre svojho dedka vytvoril webovú stránku http://www.franklarsonphotos.com/, na ktorej si môžete pozrieť všetky fotografie.

NewYorkStreetScenes1950s1

newyorkstreets195014

newyorkstreets195013

newyorkstreets195012

newyorkstreets195011

newyorkstreets195010

Prejdite na stranu >> 2 <<

Stránky: 1 2

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť