modre oci
Nezaradené

Experti tvrdia, že vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka

Prišli s riešením záhady?

Podľa nového dokumentu Science Channel objavili experti nad Bermudským trojuholníkom šesťhranné mraky, ktoré vytvárajú vietor s rýchlosťou 106 kilometrov za hodinu. Sú to vraj nezvyčajné mraky s rovnými hranami. Väčšinou majú totiž nepravidelný tvar. ,,Tieto typy šesťuholníkových mrakov nad oceánom sú v podstate letecké bomby,“ povedal Randy Cerveny, jeden z výskumníkov. ,,Keď zostúpia nižšie k oceánu vytvárajú vlny, ktoré môžu byť niekedy naozaj masívne,“ dodal.

Podľa odborníkov je tu však ešte jeden problém- Bermudský trojuholník v skutočnosti neexistuje, a nie je žiadna záhada, ktorú treba vyriešiť.

Meno Bermudský trojuholník odkazuje na oblasť oceánu ohraničenú Floridou, Bermudami a Puerto Ricom. Prvý, kto upozornil verejnosť na záhady Bermudského trojuholníka bol novinár Edward Van Winkle Jones v roku 1950, ktorý napísal príbeh pre Associated Press o veľkom množstve lodí a lietadiel, ktoré zmizli v tejto oblasti. Myšlienka ožila najmä v roku 1970, kedy Charles Berlitz zverejnil knihu Bermudský trojuholník, a všetci začali špekulovať o UFO alebo zvláštnych vlnách, ktoré sú v oblasti.

Ale problém bol, že nikto v skutočnosti neskontroloval správnosť informácií od Jonesa alebo Berlitza. Prvým „kontrolórom“ bol až novinár Larry Kusche o niekoľko rokov neskôr, ktorý zistil, že sa na spomínanom mieste žiadne záhady nestali. Všetky „záhadné zmiznutia“ boli vraj len dramatizované príbehy alebo omyly. Podľa štatistiky sa v Bermudskom trojuholníku nepotápa viac lodí ako v iných moriach.

,,V niektorých prípadoch neexistuje žiadny záznam z lodí a lietadiel, ktoré by mali byť stratené v tomto vodnom cintoríne. Nikdy neexistovali mimo fantázie spisovateľa,“ povedal jeden z odborníkov. Je pravda, že niektoré člny a lode sú v tomto regióne nezvestné, no kvôli častým hurikánom a notoricky známemu Golfskému prúdu to nie je prekvapujúce.

.src

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť