modre oci
Nezaradené

Fakty, vďaka ktorým budete chcieť cestovať III.

Prinášame vám tretie pokračovanie faktov, vďaka ktorým budete chcieť cestovať. 🙂

Videli ste už najväčší kvet na svete? Rafflesia arnoldii je endemický kvet, ktorý sa tiež prezýva ako „mŕtvolný kvet“. Nájsť ho môžete na Borneu a Sumatre. Môže narásť do priemeru viac ako meter a váži až 11 kg. Divná prezývka odkazuje na jeho zápach podobný skazenému mäsu, ktorý je pri kvitnutí naozaj odpudzujúci.

rafflesia-arnoldii-2-610x458

Nórsko je známe ako skvelé miesto na pozorovanie polárnej žiary, ale len málo ľudí vie, že táto úžasná svetelná nádhera nie je jediný nezvyčajný prírodný úkaz, ktoré Nórsko dokáže ponúknuť. V letných mesiacoch môžete tiež vidieť polnočné slnko, unikátny prírodný jav, v ktorom slnko zostáva viditeľné celú noc.

Midnight_sun-610x418

Falklandské ostrovy sa nachádzajú asi 500 km na východ od patagónskeho pobrežia Južnej Ameriky. Krajina obývaná len 3000 ľuďmi je domovom pre viac ako 700.000 oviec, čo je zďaleka najvyšší pomer oviec na človeka.

sheep-05-610x398

Veľký čínsky múr nie je viditeľný z vesmíru, ale s dĺžkou takmer 6300 km, je to zďaleka najdlhšia umelá štruktúra na svete. Múr starý viac ako 2700 rokov bol postavený na ochranu Číny pred kočovnými nájazdmi.

The_Great_Wall_of_China_at_Jinshanling-610x405

Ak hľadáte naozaj bezpečné miesto, vycestujte na Island. Podľa indexu Global Peace, táto krajina vyhrala prvenstvo najbezpečnejšej krajiny niekoľko rokov po sebe. Okrem toho je Island známy pre svoje úžasne rozmanité krajiny a veľkolepé prírodné krásy.

Skaftafell-ice-cave-22-610x399

Ak nechcete naraziť počas svojich ciest na podráždených dôchodcov, vydajte sa do Ugandy. S priemerným vekom len 15 rokov má táto východoafrická krajina najmladšiu populáciu na svete. Tento jav je spôsobený vysokou mierou pôrodnosti (6 detí na jednu ženu) i ďaľšími faktormi.

105-610x435

Každoročne Grécko navštívi takmer 20 miliónov turistov z celého sveta, čo je takmer dvojnásobok obyvateľov krajiny. Jedinečná kombinácia úžasných prírodných pamiatok, krásneho výhľadu na more a množstvo historických miest a pamiatok robí Grécko tak populárnou turistickou krajinou.

Santorini-Greece-low-610x381Zdroj: .src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť