modre oci
Nezaradené

Farmárska materská škola učí deti, ako si vypestovať svoje vlastné jedlo

V dnešnej dobe digitálnych technológií a fastfoodov, môže byť pre dieťa ťažké spojiť sa s prírodou a tým aj ovplyvniť to, ako bude stravovať.

Návrhári, ktorí sídlia v Ríme, Edoardo Capuzzo Dolcetta, Gabriele Capobianco, Davide Troiana a Jonathan Lazar prišli na spôsob ako priblížiť a zoznámiť deti so životným prostredím. Ich návrh, ktorý nedávno vyhral cenu AWR International Ideas Competition, sa volá Nursery Fields Dorever a je kombináciou mestského farmárstva s materskou škôlkou.

nurseryfields5

img: mymodernmet.com

Nursery Fields Forever ponúka tri spôsoby výchovy, ktoré pozostávajú z prírody, z techník a z praxe. Deti sa učia pestovať a zbierať svoje vlastné jedlo, ale aj pracovať so zvieratami. Tieto malé úlohy môžu mať pozitívny vplyv na každodenný vývoj dieťaťa. Pomocou ručných prác sa zdokonaľuje tímová práca, sociálne zručnosti a propaguje sa zdravý životný štýl od ranného detstva. Zároveň sa študenti oboznamujú s prínosmi obnoviteľných zdrojov energie vrátane veterných turbín a solárnych panelov, ktoré školu udržujú v chode.

„Myslíme si, že by si deti mali užívať prírodu.“ Povedal Dolcetta z Fast Company. „Tak sme sa rozhodli navrhnúť túto zvláštnu školu bez tried, kde vo vnútri rastie iba zelenina a zvieratá sa môžu voľne pohybovať po okolí. Je to mix dvoch vecí. Školy a prírody.“ S týmto projektom sú deti zapojené do vzdelávania, pomocou ktorého začnú myslieť úplne inak. „V typickej škole sú stoly a stoličky. V našej nie je nič z toho. Ponúkame slobodu, či deti chcú byť dnu alebo von.“

Takto to funguje:

Senza titolo-4

Senza titolo-4

img: mymodernmet.com

Takto je navrhnutý plán farmy:

AXO-SEZIONE LNS

img: http://www.mymodernmet.com/profiles/blogs/nursery-fields-forever

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť