Nezaradené

Fotografka zachytáva vzťah svojej dcéry k zvieratám

Pozrite si fotografie Amelie, ktorá pózuje s exotickými i bežnými zvieratkami. Fotografkou je jej matka Robin, ktorá nafotila mimoriadnu sériu fotografií s názvom Amélia a zvieratá.

Amelia ukazuje obrovskú odvahu a otvorenosť vo vzťahu k zvieratám. Správa sa k nim veľmi úprimne a láskavo, čo zvieratká dostatočne upokojuje. Má 14-rokov, už od jej 3 rokov sa stala múzou svojej matky-fotografky. Amelia je bežná americká tínedžerka s tým rozdieľom, že jej fotografie sú obohaté o slony, lamy, poníky, tigre atď. Niektoré portéty vysia vo významných umeleckých múzeách po celom svete.

Ako hovorí jej matka: „Fotografia je pre Ameliu prostriedkom ako sa stretnúť so zvieratami. Až donedávna brala tieto príležitosti ako samozrejmosť. Neuvedomila si, aké sú nezvyčajné stretnutia s toľkými zvieratami. Avšak fotografie sú viac ako len dokumentácia stretnutia so zvieratami. Ponúkajú meditáciu a medzidruhovú komunikáciou v prírode, ktorá slúži ako dôkaz o spoločnej ceste matky a dcéry do vymyslených svetov. Fotografia nám dáva možnosť pristúpiť k svojim snom,“ dodala Robin.

Fotografie Robin Schwartz sú vystavené v múzeách umenia v New Yorku, San Franciscu, Brooklyne, vo Virgínii, Paríži i v Nemecku.

amelia-addnd-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-23 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-1 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-6 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-9 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-10 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-11 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-13 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-14 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-16 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-22 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-23 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-28 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-37 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-38 amelia-and-the-animals-exotic-photography-robin-schwartz-431
Zdroje: .src, .src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť