modre oci
Nezaradené

Generálny riaditeľ, ktorý dáva svojim zamestnancom 2 000 dolárov na dovolenku hovorí, že ľudia sú produktívnejší, než kedykoľvek predtým

Existujú ľudia, ktorí sa zdráhajú vziať si v práci dovolenku, ktorú si zaslúžia zo strachu z toho, čo sa bude diať v ich neprítomnosti. Mark Douglas, výkonný riaditeľ marketingovej spoločnosti SteelHouse, narazil na tento problém.

Keď povedal svojim zamestnancom, že si môžu vziať dovolenku, kedykoľvek to bude pre nich najvhodnejšie, mnoho z nich nevedelo, ako reagovať.
Potom dostal Mark nápad. Prečo nezaplatiť svojim zamestnancom, aby si zobrali dovolenku kamkoľvek budú chcieť? Samo o sebe to nie je príliš prekvapivý ťah, ale v tomto prípade mal Mark v skutočnosti na mysli zaplatiť svojim zamestnancom bonus vo výške $ 2,000, ktoré by boli použité iba na ich voľný čas.

Zamestnanci spoločnosti na výročnom výlete do Las Vegas

img: © SteelHouse / facebook.com

Inými slovami, ak budete pracovať pre Markovu spoločnosť, raz za rok môžete ísť kamkoľvek budete chcieť. Samozrejme, niektorí ľudia jednoducho chceli bonus bez toho, aby ho museli minúť na dovolenku. Ale Mark v tejto otázke nechcel robiť kompromisy. „Chcem, aby ste niekam vycestovali a strávili tam pekný čas,“ trval na svojom.

Výsledky jeho nápadu hovoria samé za seba. Za posledné tri roky, len päť ľudí z 250 zamestnancov opustilo spoločnosť a traja z nich to urobil z dôvodov nesúvisiacich s prácou. Ukázalo sa tiež, že po ich „bonusovej“ dovolenke sa Markovi zamestnanci vrátili s novými zásobami energie a ich produktivita je oveľa vyššia.

SteelHouse tím oslavuje Halloween

img: © SteelHouse / facebook.com

Mark je presvedčený, že iné spoločnosti by spravili dobre, keby napodobnili jeho nápad. Verí, že všetko, čo musia urobiť je prijať, že to funguje a potom sa to nebude zdať ako bláznivý plán, ktorý ohrozuje ich úspech.

„Jedna vec je povedať svojim zamestnancom – Máte tri týždne dovolenku. – ako je to vo väčšine spoločností,“ hovorí Mark. „A vec druhá, keď oznámite, že na ňu dostanú nejaké peniaze, a ak ich nechcú použiť na svoju dovolenku, potom jednoducho vyjdú na zmar. Je to efektívnejší spôsob, ako presvedčiť svojich zamestnancov, aké dôležité je oddýchnuť si. „

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť