modre oci
Nezaradené

Globálne otepľovanie môže znamenať aj koniec internetu

Globálne otepľovanie prinesie mnoho nepríjemných dôsledkov…

Keď zasiahol hurikán Katrina New Orleans, vypadol v celom meste i v jeho okolí internet. Podobná situácia sa opakovala pri hurikáne Sandy. Keďže klimatické extrémy pribúdajú, budú zjavne stúpať aj tieto „bezinternetové“ chvíle. Hoci sa nám často zdá, že internet je len virtuálne médium, stále k jeho fungovaniu potrebujeme drôty a ďalšie technické zariadenia. Podľa viacerých klimatológov budú hurikány v budúcnosti čoraz častejším javom. V USA bude búrkami a stúpajúcimi hladinami oceánov najviac zasiahnutá oblasť východného pobrežia. Podľa Jona Koomeyho zo Stanford University nie je infraštruktúra internetu na takú záťaž pripravená a rozhodne by sa s krízami malo pri ďalšom rozvoji internetu počítať.

,,Veľké búrky môžu spôsobiť obrovské škody a situácia so stúpaním hladiny oceánov je stále horšia,“ povedal Koomey a dodal: ,,Zdvihnutie hladiny o pár centimetrov, ktoré sme zažívali v minulých desaťročiach, je niečo úplne iné, než vzostup o jeden meter- čo je expertný odhad pre rok 2100.“

Nikdy v dejinách nebolo ľudstvo na internete tak závislé. Cez internet nielen komunikujeme, ale aj nakupujeme, platíme,… Ak by pády webe trvali hoci len dni, mohli by byť ekonomické následky obrovské.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť