modre oci
Nezaradené

Hitlerove tajné hračky z druhej svetovej: Toto sú vražedné stroje nacistov, o ktorých si doteraz nepočul

Pred 83 rokmi Hitler započal myšlienku na útok na východ. V roku 1934 povedal lídrom nacistov, že rok 1942 bude kľúčovým rokom pre vojnu na východe.

Aby si tento ambiciózny (a diabolský) cieľ splnil, započal zbrojenie. Vzniklo tak niekoľko tajných a sofistikovaných technológií, ktoré predbehli čas o desaťročia.

Toto sú niektoré z tajných zbraní nacistov, o ktorých si možno ešte nepočul:

Horten Ho 229

hitlers-stealth-flying-wing-bomber

img: War Thunder

Bombardér schopný uniesť 900 kilogramov vojenského vybavenia bol schopný letieť vo výške až 15 kilometrov a letieť rýchlosťou až 965 km/h.

Vybavený dvoma turbo motormi, dvoma kanónmi a R4M raketami bol prvý stealth lietadlom vôbec. Svoj prvý let zažil v roku 1944.

Riadená strela Fritz X

the-fritz-x-radio-guided-bomb

img: US Air Force Photo

Starý otec inteligentných bômb. Fritz X bola obrovská výbušnina s rádiovým prijímačom a sofistikovaným chvostom, vďaka čomu bola pri nasmerovaní na cieľ extrémne efektívna. Jedinou nevýhodou bola jej váha, pretože len niekoľko špeciálnych nemeckých lietadiel ju bolo schopných uniesť.

Riadená mína Goliath

giphy

Goliath je mini-tank ovládaný konzolou. Je schopný uniesť desiatky kilogramov výbušnín. Nacisti mali zhruba 7000 kusov a tento zlovestný vynález im pomohol zničiť stovky nepriateľských tankov.

Raketové lietadlo Komet

a-rocket-powered-plane-that-was-nearly-300-mph-quicker-than-the-fastest-aircraft-around

img: Screengrab

Lietadol Messerschmitt Me 163 Komet bolo lietadlo s raketovými motormi, schopné dosiahnuť rýchlosť až 1125 km/h. To je rýchlosťu viac ako dvakrát vyššia, než štandardné americké lietadlá. Nemci vyrobili okolo 300 kusov tohoto bombardéra, no práve jeho rýchlosť bola najväčším problémom. Lietadlo síce ľahko uniklo nepriateľovi, no o to ťažšie bolo na neho zaútočiť.

.src

titulka: Wikipedia

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť