Nezaradené

Indický tínedžer žil 18 rokov s chvostom, ktorý mu spôsoboval bolesti. Jeho rodičia však verili, že ide o talizman

Mladý tínedžer z Indie žil 18 rokov s chvostom. Jeho poverčiví rodičia to však tajili. Verili, že chvost je talizman, ktorý mu prinesie šťastie. Meral neuveriteľných 18 cm.

29. septembra však chlapec prišiel do špeciálnej nemocnice v meste Nagpur s veľkými bolesťami, ktoré mu chvost spôsoboval, najmä počas sedenia a spánku. Chirurgovia mu ho úspešne amputovali. V medicíne sa tento fenomén nazýva aj neurologická rastová abnormalita, ktorá býva často diagnostikovaná už po narodení, kedy môže byť hneď vyoperovaná. To však nebol prípad indického chlapca, ktorému rodina pomáhala 18 rokov chvost ukrývať pred verejnosťou.

Doktor Pramod Giri, vedúci neurochirurgickej ambulancie povedal, že išlo o mimoriadne vzácny prípad, s ktorým sa ešte nikdy nestretli. Dodal tiež, že chlapec navyše trpel extrémnou psychickou traumou, pretože musel svoj chvost schovávať a neustále sa bál, aby to niekto nezistil.

Samotná operácia nebola zložitá, pretože chvost nebol napojený na kosť ani svalstvo. Doktori si však museli dávať pozor na zakončenie miechy. Chlapec je teraz oveľa šťastnejší a cíti sa sebaistejšie.

pay-indian-boy-with-tail
img: mirror.co.uk

MAHARASHTRA, INDIA - OCTOBER, 03, 2016 : Picture of a 18 cm long tail which was removed from the back of 18-year-old boy after its abnormal growth turned painful for him at Government Super Specialty Hospital (SSH) in Maharashtra, India. A team of neurosurgeons have successfully removed the longest recorded tail (18-cm long) from from the back of a 18-year-old boy. As per the doctors, the tail had grown from the posterior end of the body on the back of 18-year-old boy.
img: metro.co.uk

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť