Nezaradené

Najšialenejší fanúšikovia, ktorí zmenili šport

Keď sú fanúšikovia dôležitejší ako samotný šport!

Paradoxom je, že športovcov sú tisíce, fanúšikov však stovky miliónov. Viac sa však píše o športovcoch ako o fanúšikoch, napriek tomu, že mnohí fanúšikovia pre šport urobili viac než športovci alebo funkcionári. Prinášame vám 4 príbehy, bez ktorých by športy neboli tým, čím dnes sú:

Vynálezca mexickej vlny

Bildnummer: 2292 Aus der Bilddatenbank der Deutsche Zentrale f¸r Tourismus - http://www.bilddatenbank-dzt.de

Mexické vlny sú geniálne na každom športovom predstavení. Nevznikli však v Mexiku, ich pôvod je oveľa kurióznejší. Vymyslel ich muž, ktorý sa živil ako roztlieskavač.

Volal sa George Henderson, miloval americký futbal, hokej aj baseball, a to natoľko, že sa ním nakoniec začal aj živiť. Stal sa roztlieskavačom – profíkom, ktorý svojím elánom a nadšením strhol aj ostatných fanúšikov. A bol v tom natoľko dobrý, že vymyslel slávnu mexickú vlnu úplným omylom.

Muž, ktorý vrhal chobotnice

107181

Vo väčšine športov sa na hernú plochu nesmie nič hádzať. Výnimkou potvrdzujúcou pravidlo je NHL. V San Jose fanúšikovia vrhajú po každom góle malé žraloky. V Bostone to isté vykonávajú s homármi a v Detroite dokonca s chobotnicami. Pôvod tejto šialenej tradície je veľmi starý.

Začalo to v roku 1952, keď sa slávny klub Detroit Red Wings prebojoval do finále Stanley Cupu. Vtedy musel tím, ktorý sa usiloval o víťazstvo, vyhrať celých osem zápasov. Dvaja fanúšikovia, bratia menom Pete a Jerry Cusimanovi, hľadali niečo, čo by ich tímu prinieslo výhru a našli chobotnicu. Tá má osem chápadiel, čo malo odkazovať na osem potrebných víťazstiev. Obaja fanúšikovia hádzali na ľad chobotnice rôznych veľkostí, vždy keď ich tím strelil gól.

Prejdite na stranu >> 2 <<

Stránky: 1 2

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť